Itsetyydytyksestä

vieläkin.

Aiheesta aloitin keskustelun nyt ihan senkin takia että se on vanhoillislestadiolaisten piirissä niin vaiettu asia ja kuitenkin ns.luonnollinen joten miksei puhuttais siitä vaikka nyt...
niin...kun minua on mietityttäny sellanen asia, että annatteko vl-vaimot miestenne katsoa pornoa videoilta, tv:stä, netistä, lehdistä tms? Kysymys voi olla ihmeellinen mutta askarruttaa... ihan senki takia, että jos miehenne katsoo pornoa tms, niin tuleeko vaimolla (vl-vaimolla) koskaan sellanen alemmuuskompleksi kun itse ei saa mm.meikata, värjätä hiukisa tai vastaavaa ja kuitenkin pornolehdissä ym, ne naiset on meikattuja ym..??

8

1405

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kuka tietää

      JUU,,,SAMAA OLEN MINÄKIN MIETTINYT... ITSE EN OLE NAIMISISSA MUTTA ASIA MIETITYTTÄÄ...

    • miehelleni lupaa

      katsoa muita alastomia naisia. Se ei kuulu avioelämään

      • Mike.

        mikä mies se on joka edes haluaisi katsella pornoa kun on oma vaimokin?


      • yhdessä mieheni
        Mike. kirjoitti:

        mikä mies se on joka edes haluaisi katsella pornoa kun on oma vaimokin?

        kanssa pornoa, emmekä pidä sitä syntinä.:)


    • vl- äiti

      Matt.5

      28 Mutta minä sanon teille: jokainen, joka katsoo naista niin, että alkaa himoita häntä, on sydämessään jo tehnyt aviorikoksen hänen kanssaan.

      • mieleesi se, että ...

        mies ei yksinkertaisesti pysty aktiin, jos yhdyntään ei kuulu myöskään himon tunnetta puolisoaan kohtaan ... se on silkkaa biologiaa. Olet tainnut nukkua ne tunnit.


      • hyvä pointti
        mieleesi se, että ... kirjoitti:

        mies ei yksinkertaisesti pysty aktiin, jos yhdyntään ei kuulu myöskään himon tunnetta puolisoaan kohtaan ... se on silkkaa biologiaa. Olet tainnut nukkua ne tunnit.

        Miehet ainakin tietävät tämän, että yhdyntä vaatii mieheltä erektion ja sen voi saada vain kiihottumisen (himon) seurauksena.


    • Kaarlo

      Vastaan tuohon aloittajan alkuosaan. Kuten jo tuolla masturbointi jutun yhteydessä mainitsin ja muistaahan sen omasta nuoruudestakin sen, että se on nuorilla tuo sukupuolivietti niin voimakas että jos itsetyydytyksestä pidättäydytään niin psykiatrisia sairaaloita saa rakentaa pikavauhtia lisää.Täytyyhän meidän nuorten tarpeet ymmärtää,niin hekin ymmärtävät paljon paremmin meitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      5060
    2. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      113
      1594
    3. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      48
      1239
    4. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      10
      1179
    5. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      13
      1123
    6. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1007
    7. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      76
      969
    8. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      3
      875
    9. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

      Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
      Ähtäri
      57
      779
    10. Junan alle

      Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?
      Kajaani
      27
      753
    Aihe