Miksi

huoh

USA johto kykenee valehtelemaan yhtä hyvin kuin puhumaan totta?

Ei USA johto välitä paskaakaan Amerikasta sille on ihan yhdentekevää jos muutama aivopesty köyhä amerikkalainen kuolee Irakissa kunhan rahaa sataa omalle tilelle sota- ja öljyteollisuudelle. On ainakin millä mällätä ja rahaa palkata parhaat huijarit jatkossakin keksimään keinoja kupata rahat amerikkalaisilta ja kaapata valta.

Bushin Neo konservatiivi hallinto on onnistunut lisäämään yhdysvaltain puolustusbudjettia yli 30% yhdessä ainoassa vuodessa ja tämä 400 miljardin dollarin budjetti on 50% koko maailman asevarustelusta. Uskomatonta, mutta totta.

Ainoa järkevä USA johdossa oli Colin Powel sillä miehestä näki selvästi, että häntä hävetti, että hänet oli pistetty työn puolesta YK valehtelemaan Irakin joukkotuho ohjelmista. Sen takia hänet erottiinkin lopulta.

3

129

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tää punikkiteini

      spämmää tätä samaa säälittävää punikkiretoriikkaansa ja vasemmistolaispropagandaansa täällä päivästä toiseen. Samaa saatanan Pohjois-Korea liturgiaa jatkuvasti. Kuvítteletko naivi punikinpaska, että kukaan jaksaa lukea säälittäviä keskenkasvuisen jokelluksiasi, joissa on yhtä vähän totuutta kuin entisten taistolaisten äpärien sosialistilliiton etc paskanjauhamisissa.

      Surkea foorumi...

    • maahantulijat

      Lukuisat meksikolaiset, kuubalaiset jne pyrkivät henkensä uhalla USA:aan. Miksi, jos siellä on kaikki niin huonosti? Meksikonkin rajalle pitää komentaa sotaväkeä. Pohjois-Koreasta suuntautuu pakolaisvirta poispäin, vaikka henki menisi. En ole kuullut, että Suomestakaan lähtisi kommunisteja Pohjois-Koreaan. Miksi ei lähde? Matkailu avartaa.

    • mäk gaivör

      Ennen vanhaan rikolliset olivat rikollisten näköisiä ja se vanha mielikuva taitaa edelleen olla ihmisten päissä. Mutta jo aikaa sitten roistot oppivat pitämään pukua ja valkoista paitaa ja solmiota.

      USA-pressojen mafiayhteyksistä on puhuttu jo 60-luvulta lähtien. On ollut vain ajankysymys milloin mafia (järjestäytynyt rikollisuus) valtaa Valkoisen talon.

      Nyt se on tehty.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      30
      2861
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2651
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      28
      2365
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      49
      1904
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1493
    6. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1473
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1183
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      102
      1183
    9. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      71
      1015
    10. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      29
      989
    Aihe