Aloitin äsken tämän nimisen ketjun mutta se poistettiin. :D
Saako aiheesta puhua ja jos, niin mitä siitä saa puhua? :)
Saako aiheesta puhua ja jos, niin mitä siitä saa puhua? :)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 17 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kolmannes ranskalaislapsista syntyy jo nyt muslimiperheisiin. Koska muslimien hedelmällisyys säilyy uudessakin kotimaassa tämä tarkoittaa että 20 vuoden kuluttua jo selvästi suurin osa lapsista syntyy muslimiperheisiin. :)
Se on kiva juttu :) Ei tarvii enää turhia keskusteluja kun kaikki on onnellisesti samaa mieltä kaikesta :)
Belgian, ja koko Euroopan, pääkaupungissa Brysselissä yleisin annettu poikalapsen nimi on nykyään Muhammed. :)
ja siellä on paljon islamilaisia, joissain Lontoon kaupunginosissa yli 30% asukkaista. :)
>Saako aiheesta puhua ja jos, niin mitä siitä saa puhua? :)
laitetaan titteli niin että saat oiken vastausta!
Eurooppa Islamissa:))
Onko Turkki osa suvaitsevaa Eurooppaa vai osa suvaitsematonta islamilaista maailmaa?
http://euroopan-tulevaisuus-turkki.blogspot.com/2006/02/islam-suvaitsemattomuuden-uskonto.html
"Turkkilaisista muslimeja on 97,2 %. Islamista eroaminen on kielletty, ja kaikista muslimien jälkeläisistä tulee automaattisesti muslimeja myös EU:n sisällä. Islamin merkittävästä asemasta Turkissa kertoo se tosiasia, että lähes kolmasosa turkkilaisista kannattaa itsemurhaiskuja (HS 18.3.2004) — ja tämä on tilanne muslimimaassa, jonka sanotaan olevan maallistunut. On mahdotonta ignoroida Turkissa toimivia ääri-islamilaisia ja terroristijärjestöjä."
Saksan väestökehitys johtaa nopeaan islamisoitumiseen:
http://euroopan-tulevaisuus-islam.blogspot.com/
"esimerkiksi Saksassa, jossa tilastojen (Zentralinstitut Islam-Archiv, Soest) mukaan muslimiväestön syntyvyys on 6,6 %, jo vuonna 2045 muslimeja on enemmän (51 milj.) kuin etnisiä saksalaisia (50 milj.)."
Kun ottaa huomioon että Saksan islamilaiset ovat nuoria ja innokkaita ideologiansa levittämisessä ja vanha kantaväestö vanhoja ja ideologisesti epävarmoja niin yhteiskunnan muutos tulee kääntymään islamiin jo paljon ennen kuin demografinen suhde. :)
Hei
Mielestäni tältä palstalta on poistettu paljon roskaa ihan asiallisilla perusteilla. Mutta....
Nimimerkki "minä vaan:)" keskustelunavaukset ovat kuitenkin erittäin hyviä ja käsittelevät tärkeää asiaa, yksilön oikeuksia ja islamia. Kritiikkiä on löytynyt. Jatka samalla linjalla, avauksesi ovat olleet hyviä. Mielestäni "minä vaan :)" kaltaiset keskustelijat ovat tarpeen, vaikka eivät tietysti kaikkia voi miellyttää.
"Yhä vilkkuvi valheen valo.
Ja onko valhekin olematon?-
Kuka tietää, se vastatkoon."
PS. Mielestäni myös palstan sheriffi on periaatteessa ihan symppis hahmo. Terkkuja sinnekin.
Meidän alallamme ei paljoakaan kiitosta heru, joten ota vastaan edes minun kiitokseni.
Kiitos siitä, että olet rehellinen.
Kiitos siitä, että olet vastuuntuntoinen.
Kiitos myös siitä, että pystyt käsittelemään islamin epäkohtia asiallisesti.
Vilpittömästi kiitos.
t. JW
tai muuten aineissa?