Lopettakaa demarit heti paapominen, holhoaminen, tasapäistäminen ja SAK:n suosiminen.
Yksilönvapaus rules!
Yksilönvapaus rules!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
"Lopettakaa demarit heti paapominen, holhoaminen, tasapäistäminen ja SAK:n suosiminen. Yksilönvapaus rules! "
Mikä sinä luulet olevasi muita neuvomaan ja vielä yksilönvapaudesta puhut? Demareillakinhan pitää olla vapaus holhota ja tasapäistää.
tupo-teatteri on käynnissä . tiedän ,että demari-vetoisissa liitoissa on sovittu ,että tupo-tulee
oli sen hinta mikä tahansa -ai miksikö ? siitä yksinkertaisesta syystä että ay-demareille jää aikaa tehdä työtä SDP;n vaalimenestyksen eteen .
Demareita ei kiinnosta että suomalaisen palkansaa-
jan ostovoima on mailmantilaston 38:lla sijalla .äänestin aína ennen demareita ,olin jopa
puolueen jäsen ,mutta viisaudessani olen ymmärtänyt erota jo aikoja sitten .Jos olisi äärioikeistopuolue suomessa äänestäisin sitä ,mutta nyt äänestän kepua sanoo kerttu.
Minusta ei pidä ja sen takia äänestän Vasemmiston ehdokkaita.
...olla vasemmistohyypiö joka ei tajua, että hyvinvointia pitää ensin luoda firmoissa, jotta on sitä verorahaa, jota vasemmisto haluaa jakaa.
Te helppoheikkivasemmistolaiset haluaisitte _vain jakaa_ rahaa. Taivaastako se tupsahtaa sosialistin käteen?
Suomessa kukaan ei halua muuten tappaa vanhuksia ja sairaita, paitsi ehkä vasemmisto, jonka politiikka estää heille annettavan rahan luomisen.
Sehän on sitä oikeistolaista politiikkaa, että ajetaan vain omia etuja, muista ei niin väliä. Vasemmisto ajaa ennemmin molempien asiaa, sillä lypsävää lehmää ei saa tappaa.
Rahaa on jaettava aina tasan sen verran kuin sitä on, ei yhtään enempää, tämä aika on esimerkkinä siitä. Nyt ei vain voida laittaa rahoja oikeisiin kohteisiin, sillä nyt maksellaan "pankkitukia" oikein urakalla. suurin osa rahoista löytynee kaikenlaisten "frygmannien" tileiltä.
Jos näitä ylettömiä velkoja ei olisi, niin verotusta voitaisiin pudottaa reilusti ja samalla parantaa sosiaaliturvaa, joka on nykyään keskimääräistä huonommalla tasolla.
Oikeiston mielestä hyvinvointi pitää ensin luoda työpaikoilla, ennen kuin sitä voi jakaa.
Vasemmistohölöt taas haluavat vain ja ainoastaan ja rahaa. Sen tekemisellä ei ole niin väliä.
Mitä tulee siihen, että rahaa on jaettava tasan niin paljon kuin sitä on, niin tuohan vasta pimeä ajatus on. Pitäisikö työtä tekevän duunarin siis maksaa 100 % veroja, jotta Lipponen voisi sitten päättää mitä haluan syödä ja missä haluan asua? Kuulostaa aika kommunistiselta suunnitelmataloudelta.
Sitä paitsi jaossa oleva kakku kannattaa ensin maksimoida, koska prosentti miljardista on enemmän kuin 50 % sadasta miljoonasta.
Niin turha tässä on väitellä.
No sinut on aivopesty Nuorissa Kotkissa niin pahasti ettet tajua mitään.
Sinut on varmaan pienenä heitetty ilmaan kahdesti, mutta otettu vain kerran kiinni. Muuta syytä en keksi typeryyteesi, jos tämä ei ollut sitten pelkkä provo.