Sayoc Kali ryhmää?

prpr

Moi!
Tietääkö joku,että löytyykö pk-seudulta yhtään Sayoc Kalia treenaavaa ryhmää?

Seuroja ei varmaankaan löydy,missä ko. lajia treenataan mutta 5-6 hengen porukka saattaisi löytyä?

4

1003

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mronkain

      Taitaa lähin (ainakin virallinen) porukka löytyä Tukholmasta, heiltä voisi tietysti tiedustella onko suomalaisia käynyt opissa ja yhteystietoja.
      http://www.bladearts.com/

      - Marko

    • Mtk

      Itse olen harjoitellut Sayoc-kalia ja Robles-escrimaa New Yorkissa. Harjoittelen kyseisiä koulukuntia myös täällä Suomessa pienen porukan kanssa. Opettajani on kaverini New Yorkissa joka on Robles-escriman päämiehen opissa ollut 22 vuotta (ja on hänen perhetuttu). Robles-escrima on melko pieni perhetyyli joka on erittäin lähellä Sayoc-kalia. Harjoittelu on pääasiassa veitsen kanssa.

      • prpr

        Missä päin treenaatte?Itse olen pk-seudulta?Otatteko uusia treenaajia?
        Löytyykö tuosta Robles-escrimasta netin kautta mitään infoa?


      • matake
        prpr kirjoitti:

        Missä päin treenaatte?Itse olen pk-seudulta?Otatteko uusia treenaajia?
        Löytyykö tuosta Robles-escrimasta netin kautta mitään infoa?

        Robles-escrimasta ei juuri tietoa löydy ainakaan netistä. Se on pieni perhetyyli jota ei ole laajalti opetettu eikä opeteta nykyäänkään.

        Harjoittelemme epäsäännöllisesti joten emme ota oppilaita ainakaan tällä hetkellä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      50
      967
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      15
      848
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      501
      788
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      46
      727
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      42
      654
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      599
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      596
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      169
      536
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      530
    10. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      56
      487
    Aihe