Kiinnostaisi GoHomen nykyinen tilanne. Hinnat on halvemmat kuin Elisalla ja Elisalla on nyt jatkuvia ongelmia verkkonsa kanssa.
Tällä hetkellä on kaksi internet-yhteyttä käytössä, molemmat Soneralta. Haluaisin vaihtaa toisen yhteyden jollekkin toiselle operaattorille siksi että jompi kumpi yhteyksistä on jatkuvasti käytettävissä.
Voiko kukaan siis suositella esim GoHomea. Onko liittymä siltaava liittymä, reititys toimii kunnolla ulkomaille ja liittymässä ei ole mitään järjettömiä rajoituksia tms.
Tilanne? Varayhteydeksi GoHome?
4
1715
Vastaukset
- epäilijä
Jos haluat, että maksat laskusi moninkertaisina perinnän kautta ja että luottotietosi ovat vaarassa
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=108&conference=4500000000000698&posting=22000000015219193
niin mikä ettei...
Vai mikä lie tilanne, laittavatko perintään nykyisin niin herkästi? Yo. linkin tapauksessa asiakas ei ollut edes saanut alkuperäistä laskua vaan oli suoraan tullut perintätoimistosta lasku.
Nim. "ainakaan minulla ei ole ollut ongelmia Elisan kanssa"- Näin se kai on
Pitänee sitten pysyä linjalla että toinen linja on soneran ja toinen elisan. Silloin on kahdelta isolta toimijalta yhteys ja toivottavasti sentään toinen toimii.
- GPRS
voit ottaa vaikka jokaisen internet-operaattorin laajakaistan ja silti ne tulevat kotiisi sitä yhtä ja samaa kuparia pitkin.
Todellinen vaihtoehto "varaliittymäksi" on GPRS/EDGE/UMTS, jos sellaista nyt ihan oikeasti kukaan edes tarvitsee.- fct
Suunnittelemattomat katkokset johtuvat lähes aina siitä, että operaattori tunaroi keskitinlaitteidensa ja runkoverkkonsa kanssa tai sitten joku asentaja erehtyy kytkentönnöistä. Se että puu kaatuu ilmajohdon päälle, kaivinkone katkaisee kaapelin, tai puhelinkeskuksen sähkönsyöttö hajoaa, on harvinaisempaa.
GPRS/EDGE on kyllä ollut hyvä varayhteytenä. Keväällä tuli taas tarpeeseen, kun Elisan takia ADSL oli pimeänä monta vuorokautta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss1397687Kaipaisin nyt kosketusta
jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.282952Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa
Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole3331863Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729422711514Kerrostaloihin ilmalämpöpumput
Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih1211319- 1001179
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1371082Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa
Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com19986Kirkonkylän puliveivarit
Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j21962Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille
Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.82941