mitkä ovat mielestänne parhaat simputus ja kiusaamis keinot armeijassa? yksi hyvä on jos on kuski niin ajaa kovaa ja kaikkiin pahimpiin kuoppiin tahallaan kun lavalla on porukkaa. toinen hyvä kuskina on ajaa vesilätäköistä niin että vieressä mahdollisesti seisovat kastuvat.
parhaat simputuskeinot??
5
2469
Vastaukset
- valtaa
Hyvää tai parasta simputusta on se jonka voit antaa asemasi takia.
Kun esim harjoitellaan sulkeisia ja ne perinteiset kusipäät yrittää lusmuilla niin seuraavaat komennot kun joukkue on kolmirivissä.
Alokas nönnöön pyynnöstä.
Asento!
Opetusavoneliöön, mars!
Lepo!
Asento!
Täykäännös vasempaan, päin!
(nyt poistut itse neliön keskeltä)
Lepo!
Asento!
TAAKSE POISTU!
Alokkaat ryntäävät neliön keskipisteeseen ja syntyy ns. morttikasa! Toistat tarpeeksi monta kertaa ja muutamat lusmut on muiden "patistamana" takaisin ruodussa!
Ja tämähän ei ole edes simputusta vaan harjoitusta! - ZZZZXXXX
Kyllä nyt on tainnnu pojulta karata mopo käsistä. Herää aamuun ja tule tälle vuosituhannelle. Armeijassa ei kait ole tarvetta simputtaa ketään. Ja montuista ajaminen ei mielestäni ole simputusta...
- Sika-Kyösti
Vanhaa kunnon lavasikaa, yeah!
- Hände hoch!!!
Voi sua pientä... Onko sulle annettu alikessun/kessun/kokelaan merkit kauluksiin?? Ja nyt pääset simputtamaan... Hohhoijaa. Hanki elämä ja tee jotain hyödyllistä. Opettele vaikka henkilöjohtamisen alkeita. Ihmisiä ei johdeta onnistuneesti simputtamalla vaan saat ajan myötä paskat omaan niskaasi.
- paskaa kypärään
Tuossa ollu mitään simputusta. Simoutusta on se jos paskantaa kypärään ja käskee laittamaan sen päähän !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",285176Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1092365- 1382072
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee531915Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171760"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551296Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1471045Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää59910Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.311869Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa142700