Miten eduskunnassa voi olla turhaa sakkia niin paljon? Missään työpaikassa ei suvaita tollaisia poissaolja ja saamaattomuutta. Me ollaan työnantajia, turhat pois kuluttamasta.
YT-NEUVOTTELUT EDUSKUNTAAN
5
166
Vastaukset
- Demokratia kaapuna
Eduskunnan porukasta suurin osa on turhiksia ja loput rikkaiden vanhempien kakaroita. Mitähän siitä syntyy...tämmöistä näin. \|/
- harvassa
on sellaiset työpaikat, joista saa olla pois kuukausikaupalla kun nyt sattuu viina ja lääkkeet maistuun. Mutta Suomen Eduskunnassa tämäkin on mahdollista.
- Nantes
eduskunta ylimpänä lainlaatijana tule muuttamaan. Joten kansalla, laillisena työnantajana, on silti turha yrittää saada lakia muutettua. Suomen eduskunnassa saa laillisesti venkuloida miten tahtoo, kun kansa ei eroita eduskuntavaaleissa heitä.
- laativat lait itselleen
Nantes kirjoitti:
eduskunta ylimpänä lainlaatijana tule muuttamaan. Joten kansalla, laillisena työnantajana, on silti turha yrittää saada lakia muutettua. Suomen eduskunnassa saa laillisesti venkuloida miten tahtoo, kun kansa ei eroita eduskuntavaaleissa heitä.
Meidän äänestäjien oikeudet loppuvat siihen jonkun ehdokasplantun saadessa eduskuntaan oikeuttavan äänimäärän. Kusi lurahtaa välittömästi pikkuedustajan pollaan.Pankkitili levällään odotellaan ökypalkkoja,verottomia kulukorvauksia ja ulkomaanmatkoja koko perheelle vaikka Timbuktuun.Toiselle maksamme lisäksi tila-auton perhekäyttöön a la Paavo ja Päivi,SDP.
Valitettavasti.me äänestäjät,emme voi kansaneustajille mitään,koska itse työehtonsa,palkankorotuksensa yleensä välittömästi voimaan,lait maahamme laativat.
Edes äitiyslomilla eivät ole tavallisen äänestäjä-äidin tapaan äitiyspäivärahalla vaan tili juoksee kokonaisena lisineen.
- Sulevi
puolet piänemmällä määrällä selvitähän varmasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26216772Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235403- 1152555
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152026Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361753Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111983- 59947
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto28857Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?43853