Pistää hymyilyttämään, että minkälaista porukkaa täällä Nokialla oikein asuukaan. Nyt kun saatiin Nokian Uutisiin oma tekstiviestipalsta, missä voi kirjoitella anonyymisti, niin johan paljastui nokialaisten todellinen luonne. Kaikesta nähdään vaivaa ja kytätään toisten tekemisiä ympäri vuorokauden. Jokainen "itseään kunnioittava" nokialainen tietää naapurinsa asiat paremmin kuin omansa. Itse asun nokialla myös, mutta mun asiat ei kuulu kenellekään paskan vertaa, eikä myöskään muiden asiat liikuta mua pätkääkään.
Naurattaa
Hymytyttö
201406
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
kiinnostais oletko nimes veroinen...?
Usko pois, en edes minä pysty siihen.... :D Ainakaan joka päivä.
mahdollisuus nähdä edes joskus?
Niin, että mikäs se olikaan sinun ikäs? Jos paljon alle 20 niin never mind.
mun ikä olis 20.
oikeastaan ihan hyvä. 22 täällä... :)
jes hienoa! Haluun nähdä susta ja sun hymystä kuvan. jookosta joo jeesjees.
Näin anonyymisti on hauska temmeltää.
hohohoooo
miten ihmeessä tää nyt tähän johti.
ihmeellistä. vau
kyllä halua nähdä mun kuvaa... petyt vaan..
Ei taida olla pelkästään Nokialaisten hallinnassa tämä toisten kyttääminen. Sitä on joka paikassa missä on enemmän kuin yksi ihminen.
Siellä hymyä riitti niin tuote-esittelijöillä, kuin yleisöllä. Viimeistään Muumit saivat lapset hymyilemään.
Itseasiassa Nokialla hymyillään enemmän, kuin Tampereella. Naapurien asiat-osasto taas on tunnettu onglema pienillä paikkakunnilla. Se voi olla myös vahvuus, jollaisena olen vasta nyt alkanut sen ymmärtämään. Naapuri voi olla myös ystävä ja ystävälle mun asiat kuuluu - ei nyt aivan kaikki, mutta melkein kuitenkin.
Täällä punikkien kylässä ollaan kaikesta mahdollisesta kateellisia.
Liikaa maksetaan laiskoille sossun luukulta ja opetetaan nuoresta alkaen vieroksumaan töitä.
pitäis olla?
Kaikkihan mulle käy. Jos vaan Nokialta vielä löytyy joku suunnilleen saman ikäinen, joka ei tunne mua. Taidan olla kaikkien ikäisteni vihaama hahmo, vaikka en tietääkseni ole tehny yhtään mitään. Mitä nyt oon vähän kaukaa kaunis.
osoitteeseen [email protected] ni katotaan kuin kaukaa et ole kaunis...
hymytyttö postis!!!ja äkkiä
Ensin avataan keskustelu haukkumalla Nokialaisten kyttäysinto ja sit ruvetaankin bongaamaan näistä itseään kunnioittavista parikymppisistä uroista seuraa..
Siistiä.. Pitäisköhän munkin haukkua naapurini, jos niistä joku vaikka lähtis mun kans ulos joskus.. =)
Eiköhän tämän keskusteluketjun viestit voisi siirtää tuonne Treffit-osioon.
Mutta sinällään ihan hauska pokausyritys. Onnee vaan.
Käänteinen spykologia on vissiin se päivän sana.. =)
Uskaltaakohan sinne Nokialle sit muuttaakkaan, jos siellä tollasta on.. Tosin, missäpä sitä muuallakaan sais olla rauhassa naapureiltaan sen enempää..
Kaikkea kannattaa kokeilla paitsi mummoaan ja äitiään. En mä mitään seuraa ollut ees aikonut hakea. Toki kaikki kakslahkeiset tuttavuudet on tervetulleita näin sinkulle... Ei sillä oo kyttäämisen kanssa mitään tekemistä. Kyttäämistä on niin monenlaista.