tuleekohan tästä mitään. Tietääkö kukaan sovitaanko yhteen ? Härkä nainen jousimies mies???
härkä nainen-jousimies mies
8
7472
Vastaukset
- jousimies (n)
Härkä on aika itsekäs merkki, samoin jousimies. Jos kumpikin haluavat vain ottaa, niin ei toimi. Jos joustoa löytyy ja toisen huomioimista, niin mikä jottei.
Itselläni on kaksi miespuolista härkätuttua (ikä 30 ) ja ihan hyvin tullaan juttuun. Kritisoivat tosin sitä että jouskari ampuu nuolia sinne sun tänne ja ei välitä yhtään. Mutta pitävät jousimiehen suorasanaisuudesta, laaja-alaisuudesta ja herkkyydestä.
Tunnen myös pari vanhempaa härkämiestä (50 ) ja niiden kanssa ei ole mitään yhteistä. Ovat niin rajoittavia, jääräpäisiä ja ahdasmielisiä. Miellyttävät ainoastaan silloin kun hyötyvät siitä itse paljon.
Mutta mene ja tiedä... Persoonia kaikki.
Kokeile! :)- MrJuha82
Tuo oli maagisen hyvä viesti.
Ite oon muuten Härkä-Jouskari ja oon hieman itsekäs ja elän yksinään.
Elämä pyörii itteni ympärillä palijo, mut toisaalta oon erakko ja kokenu paljon pahoja ongelmia elämässäni joten siksiki oon valinnut tieni =(
Nouseva merkkini on Jousimies, mut oon syntynyt 13.5.1982.
Ei mikään huippu yhtälö lol.
Tai sitten paras yhtälö.
- Mintzu
Niinpä sopiiko yhteen? Olen seurustellut kohta 2- vuotta Jousimiehen kanssa. Voin sanoa,että sarvet kalisee välillä liikaakin.(Minulla) Ja taas Jouskarini halajaa omaa vapautta. Mutta kyllä vielä yhdessä ollaan ja välitetään toisistamme. Härän täytyy oppia ymmärtään jouskaria ja antaa omaa tilaa. Saapa nähdä miten käy? Kyllä se luonne vaikuttaa myös ja se ikä.
- Nimetön
mun siskon exä, sekä nykyinen mies on härkämiehiä, sisko taas on jouskari ja nousevalta merkiltään rapu.
- HN..
Aika suurella todennäköisyydellä ei tule. Olen härkä ja minulla oli muutama vuosi "peliä" jouskarin kanssa. Sitä ei tieny että millonka oli yhessä ja oliko edes ylipäänsä. Jostain syystä härkä vituttaa jousimiestä pidemmän päälle ja lähtee lätkimään. Härkä vetää herneet nenään, mutta leppyy ja houkuttelee jouskaria takasin. Ja sama rumba, aina alusta. Meillä käytiin tämä läpi varmaan kolme kertaa. Sitten ärsytti kun jouskari sattu tulemaan parin vuoden kuluttua kuin ei mitään: "terve! Mitä jos oltais?"
Loppujen lopuksi jouskari lopetti kokonaan yhteydenpidon ja lähti vesimiehen matkaan. Ja minä odotin ja rakastin sen kolmisen vuotta ja sitten kävikin ilmi tämä neiti vesimies. Ja teki kyllä jouskari tahallaan, mitä tek. Oli kyllä isku, kun ei voinut edes sanoa meidän välillä kaiken olevan loppu ja se satutti. Nyt ei olla puhuttu vuosiin siitä lähtien kun häipy. Laittelin sitä ennen postia, mailia, soitin. Ei vastanu. Kumpikaan ei uskonu sillon horoskooppeihin. Nyt minä olen alkanu uskoa.
Tavallisesti se on härkä joka satuttaa itsensä tässä suhteessa.. Löysin vihdoin itselleni neitsyen, joka muuten muistuttaa sekä ulkoiselta olemukseltaan, että harrastuksiltaan ja jutuiltaan tätä juoskaria. Meillä kumminkin menee paljon paremmin ja olemme olleet peräri kaksi vuotta yhdessä, eikä ole neitsyt lähteny pakoon samoin kuin jouskari.
Muttei tämä takaa ettei teillä menisi huonosti. Muistutan vain, että härälle täytyy thedä selväksi jos suhde on loppu.- toisinpäin
Mulla kävi tollei härän kanssa... ja ite oon jousimies nainen. Mies touhuili mitä sattuu, lupaili ja vakuutteli kaikkee... Sen kanssa ei todellakaan tienny missä mentiin :(. Seksi kyllä oli loistavaa mutta siinä kaikki ja sen varaan ei tunnetusti voi pitempi aikasta ihmissuhdetta rakentaa...
- 20.v
Moikka.
Olen ollut mieheni kanssa yhdessä 20.v
tosin meillä on toisinpäin: minä jousimies ja mieheni on härkä.
Kyllä liitto onnistuu on horoskooppi mikä hyvänsä jos molemmat panostavat suhteeseen ja rakkautta riittää.. - kaasu82
no voi helvetti eiköhän pelimiehiä/naisia löydy ihan joka tähtimerkistä!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle152151Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631465Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1061439Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A61302Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681275Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001184Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell731124Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥311067Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.301059En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?521046