maahanmuuttajia

Onko Mäntyharjulla nykyään maahanmuuttajia? Muistelen aikoinaan olleen enemmänkin entisestä Jugoslaviasta.
5784
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

nykyään kaikki pyrkii sieltä pois,yleensä RISTIINAAN, mutta meillä täällä RISTIINASSA on kylläkin tietty kiintiö minkä verran mänttejä tänne saa vuodessa muuttaa ja siirtyä sossusta sossuun.

Äänestä
  • on inn!

    Äänestä

  • arvosinänsä kirjoitti:

    on inn!

    Pellosniemen kouluun kannattaa mennä katsomaan meininkiä, huutoa, mekkalaa, riehumista... kuin olis maalimanloppu lähellä. ei mitään kuria ja järjestystä saada aikaa, mitenhän siellä kukaan mitään oppii, ei ihme että lapsista tulee sekopäitä!

    Äänestä

joo on tääl polkupyörii....

Äänestä

Valitettavasti tänne ei enään saa tuoda maahanmuuttajia ja pakolaisia. Ovat nuo ihmisoikeusjärjestöt puuttuuneet asiaan, mutta olkaamme ylpeitä tästä Suomen Kosovosta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


willliam kirjoitti:

Onko Mäntyharjulla nykyään maahanmuuttajia? Muistelen aikoinaan olleen enemmänkin entisestä Jugoslaviasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu