Huomasitteko tärkeän

ilmoituksen?

6

399

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Alien-8

      noista provosoivisista viesteistä.Parempi tosiaan olisi olla kommentoimatta niitä mitenkään,mutta itse hiillyn aikas pikaisesti,jos provoviesti menee henkilökohtaisuuksiin..yritän parantaa tapojani minäkin..

      • niin vähästä

        meitä on niin moneen lähtöön


      • Alien-8
        niin vähästä kirjoitti:

        meitä on niin moneen lähtöön

        jos takana on vielä huono päivä/viikko/kuukausi,jne. ja Alkoholipitoista ainetta veressä,silloin voi joku purkaa tänne pahaa oloaan muistamatta,että jokaisen tietokoneen takana on ajatteleva ja tunteet omaava ihminen.


      • kaikki näin:
        Alien-8 kirjoitti:

        jos takana on vielä huono päivä/viikko/kuukausi,jne. ja Alkoholipitoista ainetta veressä,silloin voi joku purkaa tänne pahaa oloaan muistamatta,että jokaisen tietokoneen takana on ajatteleva ja tunteet omaava ihminen.

        "Riitoja voi myös välttää jättämällä provosoivat viestit kokonaan huomiotta. Provosoija on henkilö, joka haluaa herättää riitoja ja hämmennystä palstalla. Hän myös janoaa toisten käyttäjien huomiota ja vastaukset hänen viesteihinsä vain ruokkivat provosoijan mielihyvää."


    • tuon linkin yhtä kohtaa ei voi mielestäni liikaa korostaa:


      - käyttäkää tarvittaessa tuota "Ilmoita asiattomasta viestistä"-linkkiä, olipa syy itsekullakin sitten mikä tahansa.



      Tämä nyt oli tällainen pikavisiitti tähän ketjuun, t. MM.

      • taidat

        sittenkin olla oikealla asialla.


    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas nuoren kuolema

      Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭
      Lapua
      208
      8469
    2. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      15
      4370
    3. Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät

      Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa
      Maailman menoa
      106
      3839
    4. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      137
      3722
    5. Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä

      Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma
      Maailman menoa
      89
      3001
    6. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      169
      2729
    7. Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa

      Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.
      Maailman menoa
      52
      2512
    8. Kuinka paljon teillä

      on ikäeroa?
      Ikävä
      152
      2221
    9. Sinusta kulta paljastuikin yllättävä

      taito. Vaikuttavaa. ❤️
      Ikävä
      74
      1696
    10. Miksi suorittamisesta tulee

      Miksi suorittamisesta tulee hyvä fiilis? Mitä sillä paikataan? Jollekinhan se voi olla jopa terapeuttista, mutta itse a
      Sinkut
      68
      1494
    Aihe