tietoa janoava

sydämensä menettänyt

Kertokaa lestadiolaisuudesta, olen menettänyt sydämeni eräälle ja hieman pelottaa tuntematon tulevaisuus. onko millaisia tiukkoja sääntöjä ym. elämän ohjeita.

4

757

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mutta rakkaasi on ?

      Ei kai siinä mitään ongelmaa tule, rakkaus voittaa aina kaikki esteet :). Ja eiköhän toinen ole tietoisesti sinut valinnut, joten hänelle kelpaat sellaisena, kuin olet. Älä muuta itseäsi.

      • tietoa janoava

        Kiitos rohkaisevasta viestistäsi.


    • tytön äiti

      Turhaan pelkäät.Tyttäreni on seurustellut lestadiolaispojan kanssa jo jonkun aikaa eikä voisi olla onnellisempi kuin nyt on.Sääntöjä on olemassa,mutta jokainen noudattakoon niitä omantunnon mukaan.Suhteessa tärkeintä on toisen kunnioittaminen ja arvostaminen ei niinkää sääntöjen tiukka noudattaminen.Neuvoisin sinua kyselemään säännöistä siltä jolle olet sydänmesi menettänyt, varmasti saat hyviäkin elämän ohjeita tulevaisuudellenne.Jumalan siunasta teille molemmille!

    • tälläkertaa

      "sydämensä menettänyt"-feikki! Pohdi keskenäsi, mikä sinun ongelmasi on lestadiolaisuuden suhteen.
      Korniksi ja läpinäkyväksi kysymyksesi tekee se, että eihän tuollaisia kysellä täällä, jos kumppani on lessu-piireistä! Noita kysellään häneltä, kenelle "sydän on menetettty"!
      Ellei em. sinua auta, ei auta suomi24/keskustelu/kristinusko/lestadiolaisuus-palstakaan, minkä feikkaillessasi itsekin tiedät!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      47
      5375
    2. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      61
      2136
    3. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      18
      1770
    4. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      138
      1723
    5. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      17
      1505
    6. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      30
      1437
    7. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      4
      1300
    8. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1097
    9. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      77
      1068
    10. Joutuuko Suomi24-palvelu taas oikeuteen ?

      Nämä Purraa ja Perussuomalaista johtoa pedofiilian suojeliana pitävän kirjoittajan viestit eivät vain poistu täältä. Se
      Maailman menoa
      207
      917
    Aihe