mul oli joku vuos sit anoreksia mistä sit parannuin..nyt tuntuu et mul on BED.. :/ oon lihonnu 10kg ja pitöis saada pois! ku tiiän et sit ois helppo syödä normisti jos ois hyvis mitois!
Täshän ei oo kauheesti aikaa lomaan ja aattelin jos paastoisin 8pv ja pari päivää nutraisin?
MIltä kuulostaaa??? Apuja ????
Täshän ei oo kauheesti aikaa lomaan ja aattelin jos paastoisin 8pv ja pari päivää nutraisin?
MIltä kuulostaaa??? Apuja ????
Vastaukset 9
Vanhimmat
No mä tegisi niiq nii et olisin syömättä??? Sitte laihtus vai etkö sä muga pysty olemaan syömättä????!!!1 Mullakin oli bed mut oon proana kannattaa paastota ainagi guugaus
PIDÄ TURPAS KII PASKA
MÄ ARVASIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
vittu ku oot tyhmä
Mitä tarkottaa proana??
anoreksiaa elämäntapana eivätkä siis edes yritä parantua siitä. Ei kannata ryhtyä, voi sitä valita vähän terveellisemmänkin elämäntavan.
Älä paatoa, et sä sen avulla laihdu. Tai korkeintaan lihaksia. Syö noin n. 1000 kaloria päivässä terveellisesti, niin tulee tuloksia. Paino alkaa laskea tolla määrällä, eikä mene säästöliekille. Eikä herkkuja. Turha yrittää laihtua lomaan mennessä, et onnistu siinä enää. Mut paato on huono. Heti ku alat syödä, nii kilot tulee takas.
syömällä laihtuu, jos syö oikein. paasto ei siis mikään kuningasidea, varsinkin jos haluaa vähänkään pysyvämpiä tuloksia.
itse laihduin kun pienensin annokset lähes puoleen vanhoista. söin myös herkkuja, mutta pienempinä annoksina. nyt on 7 kg lähteny kuukaudessa. mut 10kg on aika vaikea lähteä irrottamaan ennen lomaasi, sillä vaikka mitä tekisit, saat lomaalla kaikki takasin, ellet sitten ajatellut sielläkin ollla syömättä?? ja mikäs loma se sellainen taas olisi.