ruåtti voittaa kullan niin silloin ruåttia ei hetkauta yksikään häviö. Jos ruåtti vie kullan niin niitä ei haittaa vaikka häviäisivät seuraavissa olympialaisissa taikka eivät vaikka voittaisi 10 vuoteen yhtäkään ottelua. Jos ne voittaa niin ne saavat sanoa seuraavissa turnauksissa alussa, että "voittaja pelaa meitä vastaan". Kyllä noitten homma on menossa niin mahdottomaksi että huhhuh. Ylistetään Tshekki voittoon vaikka ne meidät voittikin.
Jos nyt käy niin, että
jepeje
2
120
Vastaukset
- Jeremiah_Dixon
Kannustetaan rakas naapurimme Ruotsi samantien myös maailmanmestariksi! Heja Sverige! (Tosin Hannulan taklaus oli kyllä törkeä)
- Laura1
Ei muuten,mutta ruotsalaisten leuhkuutta ei sen jälkeen jaksa kukaan=)Hyviähän ne penteleet on, ei tässä auta hakata päätä tiilimuuriin ja puhua enää onnesta.Onnikin väliin pettää,mutta Ruotsi senkun porskuttaa. Tsekeillä iso ongelma on mokke.Siihen se joko kaatuu tai tuo kultaa.Toivon todellakin jälkimmäistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.2410965- 408237
- 1265257
- 1433646
- 693568
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi353524- 333157
- 552519
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak352021- 281786