Suomen asukasluku on niin pieni, että yksi kunta, yksi kunnan johtaja ym. muut viskaalit kykenevät hoitamaan koko homman. Pääkaupunki vain keskelle suomea ja tonttipulasta ja ruuhkasuomesta puhuminen on tarpeetonta. Puitakaan ei juuri tarvitse raivata rakentamisen tieltä. Niin perusteellisesti aukkohakkuut on suoritettu. Kannotkin on jo valmiiksi poistetettu. Hyvähän siihen on rakentaa lentokenttiä ja kaikkea tarpeelista.
yksi kunta
riittää
364
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
tonttikeinottelu loppuisi. Ylihintaiset kiinteistöt menettäisivät arvonsa. Pääpuolueitten nokkamihet menettäisivät tulevasuusstrtekiansa.
Ne joilla on paljon valtaa ja rahaa suhteessa väestömäärään, eivät tietenkään alistu.
Kuntauudistusten tarkoitushan on turvata nimenomaan ja yksinomaan vanhusten ja sairaiden hyvinvointi. Kyllä asiantuntiat Argadiamäellä nämä asiat tietävät.