Nyt on Suomi laulettu Euroopan kartalle ja het sillään tilaisin kännykän soittoääneks voittobiisin mut mulla on niin antiikkinen kännykkä jottei siihen tilata yhtikäs mitään.
Kyllä se vähän rutisee ja paukkuu mutta oon päättäny et niin pitkään kun tekstiviestipuoli pelaa niin vaiha en.
Vaan sillon kun ostan uuden niin vanhan lähetän Mussukalle verkonpainoks. Ton merkkisiä kännyköitä kun mulla nyt on niin niitä myydään jo halvemmalla kun verkonpainoja.
Alkoholiin en koske muuta jotaki kurkkuun on kaadettava - kuuma mehu vois olla paikallaan kun on niin kipee kurkku että hyvä kun kykenee sätkää vetämään.
Kyllä se vähän rutisee ja paukkuu mutta oon päättäny et niin pitkään kun tekstiviestipuoli pelaa niin vaiha en.
Vaan sillon kun ostan uuden niin vanhan lähetän Mussukalle verkonpainoks. Ton merkkisiä kännyköitä kun mulla nyt on niin niitä myydään jo halvemmalla kun verkonpainoja.
Alkoholiin en koske muuta jotaki kurkkuun on kaadettava - kuuma mehu vois olla paikallaan kun on niin kipee kurkku että hyvä kun kykenee sätkää vetämään.
Vastaukset 20
Vanhimmat
valkosta öljyvärii pitää kaivaa jostain lätkämatsin ajaks.
Mulla rupes käämit höyryymään eilisen Suomi -ottelun aikana siihen malliin et oli pakko ruveta tekemään jotain muuta. Paljon sainki aikaan: tiskasin, lakkasin kynnet ja alotin sutimiset.
tekivät sen, mitä on oukattu 40-vuotta vaihtelevilla lurituksilla ja menestyksellä
vanhahippiki innostuu tommosesta, mutta ei sentään känniin asti
hirveetä katseltavaa se Suomen esitys.(en kyllä kokonaan sitä edes viitsinyt katsoa.)Kuunteleminen siinä jäikin aivan sivuseikaksi.
En osaa olla iloinen moisen esityksen johdosta,vaikka kuinka yrittäisin.
Enkä edes kahvia tuon voiton kunniaksi juo.Ilman alkomaholiakin aion olla.
Juhlikaa ja olkaa Onnelllisia te jotka siitä kappaleesta piditte!
Hauskaa lepopäivää kaikille.t pörri1
Minäkään en tykännyt Lordista ja kappaleesta (ei ihan liki 50-v. musiikkimakua), mutta on tuo AIKA UUTISPOMMI!
Iloitsen siitä voitosta, kerrankin jäi Ruotsit ja monet muut maat taakse.Vahingoniloakin kenties?
- Itse äänestin Bosnia-Herzegovinaa.En kuitenkaan lähde kaupungille ottamaan kuohuvaista, ihan hissun kissun vaan.
Se on näköjään niin,että mitä hirveempi kappale,sitä paremmin menestyy.Mietinkin jo tässä,et pitäiskö itse ensi-vuonna yrittää lähteä esintyymään alasti ja laulaa vaikkapa.Lapsoset ketterät kotihaasta,koivuista oksat taittaa.Niistäpä.......t pörri1
voittanu. Muijaa on leikelty niin ja pantu silikonia pärstään, ettei kyllä enää ollu yhtään sen alle kakskymppisen carolan näköö jäljellä.
ja se laskelmoitu leuan väristely ynnä tuulikone. hyi helvata.
selvänä silti.
Lordihan oli nimenomaan protesti sille iänikuiselle eurohömpälle. Liettua teki saman, mutta niiden epäonneks Suomi teki rankemmin.
Pörri, johan siellä melkein alasti lauletaan, että en usko jutun toimivan, paitsi jos Lordi edustaa Suomee ensi vuonnakin ja sä olet niiden tanssityttönä.
Palstan sivusta vähä menee, mutta ei ole eka kerta.
Tipattomana kärsitään voitot ja tappiot. Lätkä prkl.
Mä oon viiskytä mut varmaan sit lapsen asteella.
Mulla oli tosi hauskaa kun kattelin koko höskän loppuun asti ja meinas mennä sitte tietysti loputki yöunet. Jossain Mikael Junger puristeli nuppiaan ja nukku pätkäunia.
Lordi oli hetken huumaa. Nyt eletään jo rauhallista ja raitista sunnuntaita raittiina kuten aina ennenkin.
Juu raitis ja krapulaton Sunnuntai taas..onko aahoohoo laulanut Lordia ko kurkku on kipeänä?..huomenta kaikille!!
mut ei oo ääntä.
Pentu valisti minuu viikolla et Lordi laulaa sellasta kikkeli-hevii vaan tais olla ihan täyskasvusta.
Tässä iässä koko tautien kirjo kiertää vuorotelle: tänään kurkku, huomenna peräpukamat.
Raittiina. Onnellisena Suomen voitosta,vihdoin ei olis uskonut ja biisikin kuulostaa kerta kerran jälkeen siedettävältä, ihan hyvä, nyt vielä kolmannen kerran ruotsin teeveestä just nyt tulee lordi. Eilen yöllä, äsken kakkoselta uusintana, ja nyt ruotsin teevestä uusintana? hahahahh voitto voitto mikäs sen parempaa tänne.
Niinpä siinä kävi. Kova kohu ympäri Eurooppaa nosti Lordin Euroviisujen voittoon. Noh, kahvilla sitä olen juhlistanut.
juon minäkin oikein kunnon kakkukahvit ton lätkästä tulleen pronssimitalin ansiosta:)t pörri1
Mun suosikki oli toi Shanghain valot tuos karsinnassa. Hard rock halelujahkin on hyvä.
ilman humalaa. Sairasloma loppuu ja huomenna lähden kotinurkista "suureen maailmaan". Pelkään kauheasti reaktioitani. Pelkään repsahdusta. Tai sitä en todellakaan pelkää, että ratkeaisin juomalla juomaan taas päivätolkulla, mutta kun on tämmöinenkin tauko ollut, itseni tuntien minulla varmasti tekisi mieli kokeilla. AA:ssa en ole vielä päässyt käymään. Mitä, jos repsahdan? Jos en huomenna, niin kenties jonain toisena päivänä? Kehtaanko enää tulla tänne sen jälkeen? Vaikka olisi selva päivä? Tämä on kuulkaa yhtä epävarmuudessa soutamista. Elämän vaikein paikka.
Tänne voi tulla vaikka repsahdus sattuisi tapahtumaankin.
Nyt on semmonen tilanne, että viikonloppu rytkähti ilman viinan käppyrää. Tulipahan samalla imuroitua ittelle jostakin/joltakin lievän flunssanpoikasen, mutta pitää nyt kuitenkin yrittää olla lääkitsemättä sitä alkoholilla ja yrittää korvata sen vaikka koivunkävyillä.
100 päivää, mutta päivän kerrallaan... Risti seinään eli tukkimiehenkirjanpito vihkoon motivoi mua, ei voi mitään, onko kilpailuhenkisyyttä itseni kanssa vai mitä. Vautsi näitä Suomen voittoja ja mitaleja!!!
Pakko oli katsoa ne viisut loppuun ja sitten olikin yöunet sekaisin. Aamulla kömmin vasta klo 11 ylös ja päivän puuhastelut olivatkin pahasti myöhässä.
Mitä enemmän mä kuulen sitä kappaletta (enkä näe) ja mitä enemmän kuulen Lordin haastelua (enkä näe), sitä paremmalta kappale kuulostaa ja Lordi tosi sympaattiselta kaverilta.
Mun pitää mennä seurojentalolta kysymään, käykö kännykät verkonpainoksi.
Nyt menen selvin päin nukkumaan, koska tuo Ruotsikin johtaa niin rutosti.