Kaksoisnainen ja jousimies! vastatkaa ihmiset, näin minulle kävi!

Natasein

Rakastuin jousimieheen jonka kanssa olin puolitoista vuotta yhdessä... ensimmäiset puoli vuotta meni hyvin ja hän oli minun kanssani kunnes hän näytti todellisen luonteen minulle! jousimiehet ovat pettäviä ja ne haluavat alentaa ja tehdä pahaa ainakin kaksosille! he ovat mustasukkaisia ja nauttivat siitä kun saavat loukata ja kiusata. he ovat aina kavereiden kanssa eivätkä jaksa kaksosen mäkätystä koska olemme väärässä ja meillä on liian paljoj mielipiteitä. heille kaverit ovat etusijalla ei tyttöystävä, joten te kaksoisnaiset jotka ovat alkaneet seurustelemaan jousimiehen kanssa, älkää jatkako suhdetta vaikka kuinka rakastattekin koska siitä ei tule mitään tai ainakaan minulla ei tullut mitään jousimiehen kanssa! :,(

6

974

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KaksosN

      Olisin voinut varoittaa sinua kaikesta tuosta jo ennen kuin sait siipeesi ja pahasti.

      En olisi osannut paremmin kuvata yhdessäoloa JousiMiehen kanssa! Osuit naulan kantaan.

      Itse seurustelin myös 1,5 vuotta - se riitti.

    • varmaan poikkeus

      neljättä vuotta yhdessä ja kaikenlaiset vaikeudet voitettu eikä moni suhde olis niistä yli päässyt, mutta me ollaan luotu toisillemme. :)

    • Kallu

      Lueskelin näitä kirjoituksia täällä, ja yksi piirre tuntui työntyvän esille (muillakin palstoilla): kun suhde epäonnistuu, on syy aina miehen. Miehen epäonnistuminen on yksi hänen syytään ja naisen epäonnistuminen ei ole epäonnistumista, vaan suoraa seurausta miehen osaamattomuudesta.

      Tällä ei ole mitään tekemistä horoskooppimerkkien kanssa.

      • TuplaN

        Ei kovin todennäköinen SATTUMA, että alkuperäisen viestin sisältö oli kuin suoraan omasta suustani.

        Yhden ainoan JOUSIMIEHEN kanssa oon seurustellu ja juttu meni JUST noin kuten tää Natasein kuvaili.


    • Itse seurustelin aikoinaan 1,5 vuotta erään jouskarin kanssa, joka ei pettänyt, mutta halusi viettää meidän yhdessäoloaikammekin kavereidensa kanssa. Yöllä sai sitten olla kaksin. Toinen jouskari kyllästyi 2kk kuluttua, mutta kolmas kerta toden sanoo! Olemme seurustelleet nykyisen jouskarini kanssa 1,5 vuotta ja saman katon alla niistä on vietetty jopa yli vuosi. Edelleen menee loistavasti ja molemmilla fiilis että nyt tärppäsi se oikea :)

      Toki riitoja syntyy, mutta selvitämme ne aivan eri tavalla, kuin edellisissä suhteissani, joissa mies juoksi karkuun, kun jäi alakynteen kaksosnaisen puhuessa. Nykyinen mieheni pärjää minulle verbaalisesti, ja sitä minä kaksosena arvostan toden teolla! Rakastan meidän henkeviä ja älyllisiä keskustelujamme, enkä enää koskisi pitkällä tikullakaan mieheen, jolta ei näitä taitoja löydy.

      Ehkä ovat hieman harvemmassa tämmöiset uskolliset, kiltit ja ihanat jouskarit, mutta niitäkin löytyy. Jossei heti tärppää, ei muuta kuin kiertoon ja äkkiä! Itse olen kokeillut eri horoskooppimerkkejä, joista jousimies on ainoa, jonka kanssa tunnen olevani sukulaissielu. Eiköhän kohdallesikin vielä yksi kunnollinen jouskari tipahda. Kunhan kierrät kaukaa jouskarit, joille auto, ystävät, peili, harrastus tms. ovat sinua tärkeämpiä. Onnea etsintään ja hyvää kesää :)

    • Petetty

      Minä toisin jaksoin viisi vuotta jousimiestä, muuten kertomasi on kuin omasta elämästäni. Kaverit meni kaiken ohi ainakin tyttöystävän, ja kavereitten(naispuolisten) kanssa voi harrastaa seksiä eihän se tyttöystävältä ole pois, mitä tyttöystävä ei tiedä ei se sille kuulukaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      21
      3650
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      30
      3413
    3. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      51
      3383
    4. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      52
      3066
    5. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      122
      2859
    6. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      21
      2608
    7. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      114
      2332
    8. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2145
    9. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      28
      1737
    10. IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!

      "Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk
      Maailman menoa
      135
      1379
    Aihe