Citroen on ihan ylivoimainen rallissakin.Miten voi olla että noin tavallinen auto kuin citroen hallitsee sarjaa miten tahtoo.Montako kertaa on joutunut Citroenin miehistö jättämään leikin kesken auton vuoksi?EI MONTAKAAN!!!.Monet muut tunnetutu merkit hajoaa jatkuvasti ja kuskit kiroaa.Näitä Fordeja,Subarujam,Skodia;ym ym riittää.Tämä vain on todiste Citroenin tekniikan ylivertaisuudesta.
CITROEN XSARA RALLY SE ON YLIVOIMAINEN
5
625
Vastaukset
- Mutta hitunen totta
Rallimaailmaa ja sivilliautoja ei voi oikein verrata toisiiinsa. Toisaalta Citroen on tehnyt viimeaikoina kovasti töitä myös parantaakseen siviiliautojensa luotettavuutta. Ehkä tuo työ näkyy muutaman vuoden kuluttua myös vika- ja katsastustilastoissa. Rallipuolellahan se näkyy heti ja kiistatta.
- Sara farkku
bensaa tankkiin ja ajoa ei ole liikoja murheita ollut.
- DHY
Katkeavat kiertokanget 1,9 TD:n siviilimallissa osoittavat Xsaran täydellistä ylivoimaa verrattuna muihin autoihin! Tai ei nyt ihan sentään. Myös Peugeotissa on sama ongelma!
- tino
Etkö enää muuta keksinyt? Vanha juttu ja sinun suustasi jo useasti kerrottu. Mene eteenpäin, äläkä jää tuleen makaamaan!
- Jep jep
Ja kuuleman mukaan Loeb täräytti samaan kiveen, mihin Grönholm rikkoi Fordinsa öljypohjan. Ja jatkoi voittoon... Ei voi kuin ihmetellä - onnea vai auton kestävyyttä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 213307
Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva5402681Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial532260Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras2082212Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131698Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2191509Kiantama kartelli
Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip521461- 971379
Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom621201Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951174