ONNEKSI OLKOON LORDI !!!!!!!!!!!

Upea suoritus! Hurraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah! Nyt minäkin joudun jo juhlimaan!
568627
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 56

Vanhimmat

onnea lordille jee se voitti euroviisut!!!! xD

Äänestä
  • Populistinen pääministeri esiintyy rock-kukkona.
    Irtoäänten kerääminen on siis alkanut.
    Seuraavassa vaiheessa hän siirtyy esiintymään
    lapsi sylissä.

    Missä on arvokkuus?

    Äänestä

  • Kyynikko kirjoitti:

    Populistinen pääministeri esiintyy rock-kukkona.
    Irtoäänten kerääminen on siis alkanut.
    Seuraavassa vaiheessa hän siirtyy esiintymään
    lapsi sylissä.

    Missä on arvokkuus?

    Nyt kun saatiin,neuroviisut suomeen hjuva.
    Mutta älkää ottako ande päiväläistä&kumpp
    edes lähelle kisapaikkaa. Ai miksikö no jos joku katsoi yleisurheilun MM-kisa avajaiset just siks.
    Hävettää vieläkin.

    Äänestä

  • Minusta se on arkinen pelihalli ja toisinaan palvelee konserteissa, mutta esimerkiksi Ateenassa nähtiin vaivaa myös esteettisen puolen luomiseksi. Ympärillä ei ole muuta kuin Pasilan betonikylä.

    Äänestä

  • edistää Suomikuvaa ei ole ollut eikä varmaan tule uudestaan. Mitkä olisivat aiheet, joita toivot näkeväsi Suomiesittelyvideossa?

    Äänestä

  • mun mielestä pitäis kiinnittää paljon huomiota äänentoistoon 2007-euroviisuissa.

    Äänestä

  • Mistä voi ladata hrh:n?

    Äänestä

"It's the Arockalypse / Now bare your soul" kutkuttaa ja johtaa assosiaatioihin, samoin ja erityisesti seuraava kertosäe: "All we need is lightning / With power and might / Striking down THE PROPHETS OF FALSE / As the moon is rising / Give us the sign / Now let us rise up in awe"

Erään tulkinnan mukaan "the prophets of false" viittaa hypervallan toimitusjohtajaan ja hänen hallintoonsa.

Toivottavasti Lordi ryhtyy valloittamaan USA:n markkinoita. Siitä voisi seurata - ankaran porun jälkeen - todellinen vallankeikaus. (Muistakaamme
Elvis-esimerkki. Elviksen saatua aikaan hurmion ja ekstaasin teinien keskuudessa, tv-asemia kiellettiin näyttämästä Elvistä vyötäröstä alaspäin. Sen jälkeen hän teki sen - sormillaan.)

Mikäli Lordin monsterit päästetään USA:han, maa jakautuu puolustajiin ja vastustajiin. Vastustajia tulevat olemaan neokonservatiivit, uskonnollinen
oikeisto, äärioikeisto, texasilaiset, bushilaiset jne jne. Jälkimmäinen ryhmä tulee nimeämään Lordin Anti-Kristukseksi. USA jakautuu kahtia. Lordin
puolustajiin kuuluvat keskittyvät Kaliforniaan ja San Franciscoon sekä New Yorkiin. Lopulta päädytään sisällissotaan, jonka Lordin kannattajat
voittavat. Bush ja hänen hallintonsa virkailijat pannaan vuodeksi kotiarestiin, jossa he joutuvat kuuntelemaan päivittäin 360 minuuttia hard rockia. Pää-Lordista tehdään San Franciscon kunniakansalainen. Bush tulee tunnustamaan rikoksensa julkisesti ja Finlandian Ojala,
luterilaisten Paavi, suorittaa julkisen anteeksiannon.

Anteeksiantopäivästä 11.9. tulee uusi kansallinen ja globaali juhlapäivä, THE DAY OF APOLOGY (BY OJALA) ON CAPITOL HILL.

Kiitos, Lordi !

Äänestä
  • Rupee kuule kirjottaa kirjoja :)

    Äänestä

  • Mitä hittoo sun päässäs liikkuu? sisällissota musiikin tähden? Ihme tyyppi...
    Olen silti ylpee monstereista vaikka leijonat pettikin!

    Äänestä

  • Eipä täss kukaan kirjoitti:

    Mitä hittoo sun päässäs liikkuu? sisällissota musiikin tähden? Ihme tyyppi...
    Olen silti ylpee monstereista vaikka leijonat pettikin!

    vaan valmennus ja johto. Taas kerran... Eivät leijonat tarvitse tiukkaa käskytystä, vaan vapautta toimia! Ja sen taas estävät hienot paperistrategiat ja määräysvallan byrokratia.

    Että jos aitiossa on jollakin puku päällä, niin se sitten tietää paremmin, miten pelataan. Höh... Jos haluatte, kirjoitan pitempäänkin aiheesta, vaan todennäköisesti ette halua...

    Vaan Lordille onnea, samoin kuin Leijonillekin! Upea oli viime viikonloppu!!

    Äänestä

Oli kyllä niin mahtava juttu tämä voitto. Onnea Lordille oikein todella kauhean paljon. Ja miten kohtelias ja fiksu tämä Tomi on ja puhuu niin TODELLA hyvää englantia.

Äänestä

Kyllä oli hienoa katsella telkkarista Suomen esitystä. Kymmenien kertojen pettymykset ei tunnu missään, päinvastoin, voitto sitäkin maukkaampi. Kaikki ei voi voittaa ja nyt oli lopulta Suomen vuoro. Tyypit taitaa olla jonkin aikaa vähän pihalla arkielämästä, toivottavasti paluu sujuu mutkattomasti.

Äänestä

Lordi näytti kaikille,että kunnon euroviisuun tarvitaan muutakin kuin vähäpukeisia naikkosia kiekumassa,geelitukkaisia sieväpoikia tai naurettavia ABBA-kopioita.Hyvä Lordi!:D

Äänestä
  • taas nähtiin viisuissa perinteisiä esityksiä, tänä vuonna oli paljon shakira-kopioita ja muutama abba-tyyliä hakeva. Joukosta erottui saksa (country), liettua (kaamea renkutus) sekä suomi.
    Ja kuinkas kävi!!! sanon vaan ette kyllä ois metsäketo jääny näppejänsä nuolemaan.

    Äänestä

Suomalais-Impivaaralaiseen tapaan Lordikin sortui Kreikassa kameroiden edessä koheltamaan viinapullo kädessä ja taisipa ottaa huikankin. Se oli todella typerä tempaus.

Lordilla on sen verran yksitoikkoinen ilme ja hengen tuote, että sillä on arvoa vain kertakäyttöön. Meillä elätellään onneksi katteetonta uskoa siihen, että tällä hetken hurmoksella muka Suomi saadaan ikuisiksi ajoiksi maailman navaksi. Olisi tosi surullista, jos Euroopan kansojen sivistys laajemmin nojaisi Lordilaiseen humpuukiin. Valitettavasti Helsingin viisuissa ensi vuonna nähdään vastaavaa kohellusta entistäkin hurjemmilla tehosteilla.

Äänestä
  • Kiva juttu Procula. On teillä pessimisteilläkin huvit. No, tehän saattekin kiksinne juuri tuosta.

    Kuka nyt on väittänytkään, että Lordista tulisi joku Euroviisujen kestosuosikki? Siis muu kuin sinä? Tai että suomi jäisi tuon kiekumiskisan takia maailmankartalle? Toivottavasti ei sentään. Lordi hoiti hommansa, kuten oli sovittu ja voitto tuli. Onnea heille siitä.

    Vai että otti Lordi ihan huikan alkoholia julkisesti. Hui kamala. Kyllä nyt ovat maailmankirjat sekaisin. Mitenkähän ihmiset toipuvat tuosta kauheasta etikettivirheestä. Kyllähän se nyt sivistyneen hirviön pitäisi osata lasia käyttää. Ja nykyisen tietämyksen mukaan huikan ottaminen on ihan viisasta silloin tällöin. Sen on terveelisempää kuin täysi absolutismi.

    Mutta positiivinen asia tässä on se, että sun elämäs on ilmeisesti kaikin puolin järjestyksessä ja asiat ovat hyvin. Onneksi olkoon. Koska kun ihmisellä ei ole oikeita ohgelmia hänellä on aikaa valittaa ja tarttua kaikkiin turhiin pikkuasioihin, joihin kukaan ei tavallisesti kiinnitä mitään huomiota.

    Äänestä

  • On se jumalauta kumma ku ei vieläkään ole tajuttu sitä, että suomalainen mies on iso, helvetin ruma ja aina kännissä. Ja mielestäni Lordi teki juuri oikein napatessaan viskipullon kouraan ja napauttaa siitä pari isoa huikkaa. Pitäähän sitä nyt juhlia kun Suomi voittaa euroviisut. -273 astetta on absoluuttinennollapiste. -300 helvetti jäätyy ennen kuin Suomi voittaa eurooviisut.

    Äänestä

  • Anna tämän taas kaikki kestää!!! JUOPPO MÖRKÖ! Kohta joku väittää että se käy vessasakin!! Kamalaa! Körssä vetää ja käy naisissa! Sairasta ja meikäläinen nauraa taas ittensä kipeeksi. Olisi kait pitänyt laittaa joku sliipattu EU-edustaja loihe laulamaan että;katsohan on tuolla muu se loikkii joka kesäkuu... ja että pisteitä...!!!! Ottakaapa rakkaat rantasalamelaiset huomioon että se oli MUU EUROOPPA JOKA ÄÄNESTI LOORDA VOITTOON!! Mehän ei saatu antaa pisteitä omalle ehdokkaalle. Aletaanko tappelemaan eurooppaa vastaan;hyi teitä kun äänestitte meitä, nyt täällä taas on joku parempi kuin minä ite ja sitähän ei kateenkuoharit ei voi sulattaa vaan aletaan märiseen nyt sitten vaikka siitä että aikuinen mies ottaa ansaitun huikan mielettömän rumpan jälkeen!! HALLOO!!!! LOORDI VOITTI VIISUT SUOMELLE!! Ja viimeksi, mun ajatukseni LOORDILLE:

    Äänestä

Koko perheeltä!
Juhlittu on jo ja kaamee kapulakin tuli, mutta kyllä se kannatti.
Upeeta ja mahtavaa!!!

Äänestä

Putaansuu on kuulemma ollut kepun leireillä. On kuulemma Paavo Väyrysen aatetoveri.
Hyi saatana!

Äänestä

Hyvä Loordi! Kyllä oli sellasta juhlaa, ku katsottiin sitä pisteiden jakoa! Huudettiin vaan kokoajan "hurraa, hurraa"!!!

Äänestä
  • nähty.
    HYVÄ LORDI!!!!!!!!!
    Täällpäin juhlitaan tyyliin ... eletään vain kerran ei meitä pelko herran saa jumalauta hiljaa juhlimaan...

    Äänestä

Hallelujaa heidän voitolleen! Vai pitäskö sanoo, et Hard Rock Hallelujaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa?!

Äänestä

vielä hienompaa
jos putansuu olis pysy loordina
niinkuin aluksi oli tarkoituskin....

miksi piti kertoa nimi...
mautonta...

sitte olis ollu hienoo
ku kukaan ei olis tienny
nimee 100% varmuudella...

kaivakaas vanhoja jyrkejä...
siellä se on ihan omalla naamalla...

kiss army....

Äänestä

Nyt kun lähdetään juhlimaan Lordia, niin huomatkaamme asu!

Nyt on muotia pukeutua ja meikata kuin Lordi konsanaan.

Jos asut Jyväskylän lähettyvillä, niin piipahda KAMPAAMO YKKÖSIIN!!

Sieltä saat mutkattomasti mukiin menevän hirviöasun...
myyvät myös peruukkeja!

Kaikki tulee kädenkäänteessä mukaan. Eikun menoksi!

Onnea Lordille!!!

Äänestä

Voi kuinka osaattekaan olla paholaisen harhaanjohtamia, ressukat!

Äänestä

onnellinen että LORDI voitti jes! Meillä tykkäs siitä 6v likka sekä 61v äitini;>

Äänestä
  • Jos lordi ei riisu julkisuudessa naamareitaan,
    se todistaa porvarillisen taiteen rappiotilan
    maailmassa.
    Ei noituus ole sinänsä uusi ilmiö,vaan valtava
    kaupallisuus.
    Sen sijaan sosialistisen taiteen tehtävä
    on taistella ihmiskunnan pahuutta ja
    tyhmyyttä vastaan.
    Koska lordi ei ole rauhanliike,se hajoaa
    varmasti jo parin vuoden sisällä.

    Äänestä

  • sosialisti kirjoitti:

    Jos lordi ei riisu julkisuudessa naamareitaan,
    se todistaa porvarillisen taiteen rappiotilan
    maailmassa.
    Ei noituus ole sinänsä uusi ilmiö,vaan valtava
    kaupallisuus.
    Sen sijaan sosialistisen taiteen tehtävä
    on taistella ihmiskunnan pahuutta ja
    tyhmyyttä vastaan.
    Koska lordi ei ole rauhanliike,se hajoaa
    varmasti jo parin vuoden sisällä.

    Ei totisesti ansaitse onnitteluja minulta. Hävetkää!

    Äänestä

  • minulta kirjoitti:

    Ei totisesti ansaitse onnitteluja minulta. Hävetkää!

    Kyllä lordista pitäis olla ylpee. Vai pelkäätkö niitä maskeja?

    Äänestä

Kreikkalaiset on vaan kateellisia Suomen voitosta ja siksi rupesivat itkemään noita satanismi juttujaan. Olen ylpeä Suomen voitosta ja millä tavalla me voitettiinkin!

Äänestä

Niin, naapurilleni tänne Itä-Helsingin VuosaareenOnneks olkoon! Koiraillaan koiriemme kanssa, kun törmäillään.

Äänestä

Taas se tuli todistettua, suomalaiset eivät ole urheiluhullua kansaa, vaan menestyshullua kansaa. Curlingista tuli yhtäkkiä huippusuosittua, kun Suomi pärjäsi olympialaisissa. Kun Lordi voitti Euroviisut, suomalaisista tuli yhtäkkiä viisufaneja henkeen ja vereen, vaikka esimerkiksi vuosi sitten ketään ei mitkään viisuilut kiinnostaneet pätkääkään.

Äänestä

jess me voitti nyt oli Suoenkin aika voittaa!!

Äänestä
  • julkaisemalla kuvia ilman maskeja.

    Äänestä

Jes !
Vähänks Loordi on hyvä.Kyllä Suomi sai hyvän
maineen.Loordiii

Äänestä

muusta bändin runpujen paukuttajan Kitan ääni tutulta? www.iltalehti.fi on haastaattelu Kitasta ja Amenista. en yritä selvittää kuka hän on, niin kiinostunut en ole,mutta tulipahan vaan mieleen :D

Äänestä
  • Kyllä teki Seiska lehti itselleen palveluksen. Boikotoikaa kaikki roskalehteä. Kääntäkää lehtipisteissä lehti ylösalaisin!!!!!

    Äänestä

  • Pappa69 kirjoitti:

    Kyllä teki Seiska lehti itselleen palveluksen. Boikotoikaa kaikki roskalehteä. Kääntäkää lehtipisteissä lehti ylösalaisin!!!!!

    Jep seiska lehti on todellakin ROSKA LEHTI !! Siis ihan järjetöntä mitä meni tekemään!

    Äänestä

  • Jääköön tämä meidän väliseksi, eli ei kerrota kaikille...

    Ei huolta, vaikka Seiska julkaisi "Tomi Putaansuun" kuvan. Varma lähde kertoo, että koko "Tomi Putaansuu" on kuvitteellinen henkilö, joka on sepitetty pelkästään siksi, että meidän kuolevaisten olisi helpompi vastaanottaa Lordin sanoma.

    Äänestä

  • Pappa69 kirjoitti:

    Kyllä teki Seiska lehti itselleen palveluksen. Boikotoikaa kaikki roskalehteä. Kääntäkää lehtipisteissä lehti ylösalaisin!!!!!

    enää ikinä sorru. Harvoin tosin olen ennenkään ostanut. Juu, kääännämme, ainakin katseemme, lopullisesti moisesta julkaisusta. Mitä ihmettä sitä Tomin kuvaa nyt pitäisikään maailmalle levittää, meillä täällä kotonahan kaikilla on jo ainakin yksi ja alkuperäinen! Vaan visusti pidämme niistä kiinni, emmekä anna, lällällää, kenenkään muun nähdä, lällällää!
    Terveisin muoriska Roista...

    Äänestä

Jes, Lordi on top one. Olen jo kuusikymppinen, siis elänyt rokkia ennen kuin Lordi oli edes syntynyt. Rokki on taivaasta!!!!!!. Kuljen "Lodi-sormet" pystyssä. Lordi herättää seksualisuuden. Rokissa on taikaa. Naapurit vähän kattoo, kun heilun pihalla, mutta so what! Rakastan rokkia, Lordi toi sen tänne kuin seksin porontaljalle, siinä sitä kepaa...ja musiikki....ja habitus. OOOOOOOOOOHHHHHHH. Terveisin MUrski

Äänestä

Mahtavaa !!! Upeeta Lordi !!! TEITTE SEN,mitä kukaan never-ever olisi ikuna uskonut !!! JEEE ***

Äänestä

Tosi upeaa, samaa mieltä kyllä olen! On se vaan niin kumma kun nämä ns.hirviöt voitti ku ne oli niin erilaisia, mutta ne osaa sentään tehä ihan oikeaa ja vielä tosi hyvää musiikkia, toisin kuin suuri osa muista ehdokkaista... Kyllä me suomalaiset ollaan HYVIÄ!:)

Äänestä

pois tupakka ja viski Lordilta kuvissa koska on monen lapsen ja nuoren idoli

Äänestä

Hyvä paikka! Miksi ne sulkivat lordin paikan? Voisitteko palauttaa keskustelupaikat ennalleen? Olisi vaan kiva käydä täälä ennen kuin vaihtaa kokonaan keskustelupaikkaa tämän takia...
Nyt joudun varmaan menemään toiselle keskustelupalstalle, koska tämä paikka ei anna mennä tv:seen eikä musiikkiin, koska haluaisin jutella kaikista bändeistä. Lordi on hyvä bändi ( ja paras ). Onnea koko bändille! No taidan etsiä nyt uuden keskustelupalstan, koska nämä ei tunnu olevan sanavapaita. Avatkaa nämä kaikki keskustelupaikat, tai menetätte asiakkaita.

Hyvillä mielin: Suomi24:n vakikäyjä.

Äänestä
  • Ei näy keskusteluaiheet...

    Äänestä

tällänen teksti tosiaan löytyi. Eiköhän tämänkin kirjoittaja ole jo takkinsa kääntänyt.

"

nimimerkki: siberia
()
11/03/2006 18:07
   
Lordi ja ulkomaiden mielipiteet

Eihän sitä tarvitse ajatella mitä muut ajattelevat, sillähän perusteella Lordi pääsikin viisuihin. Minulle on ihan sama mitä kristityt, saatanpalvojat jne sanovat. Turha sitä ajatella. Suomi teki päätöksen ja kuka siitä välittää. Tietenkin on surullista niille, jotka odottivat Suomelta kerrankin jotain joka voisi menestyä. Ulkomailla Suomea pidetään viisujen pohjasakkana. Vuosia ollaan odotettu tämän kuplan hajoamista ja vihdoinkin jotain upeaa Suomesta. Tänä vuonna kuitenkin Suomi antoi Euroopalle viimeisen todisteen siitä, että ollaan todellakin pohjasakkaa. Muissa maissa kehuskeltiin Suomen hyviä karsintakappaleita ja hämmästeltiin lopputulosta. Suurin osa pitää esiintyjiä ylilyöntinä, erilaisuus on ok mutta liika on aina liikaa. Lordi ällöttää ja pelottaa Eurooppaa. Vaikka viisuissa on erilaista musiikkia, Lordin tyyli on täydellisen poikkeavaa huonolla maulla eikä sovi laisinkaan kokoelmaan. Uskon kovasti, että semifinali riittää. Esim. Norjan Wigwam teki samanlaisen laulun viime vuonna, mutta tyylillä ja viisuhenkisellä ilmapiirillä. Suomi tulee jällen kerran hämmästyttämään ja iljettämään muuta maailmaa. Ketään ei kiinnosta pelko ja totinen pask_maisuus, paitsi faneja. Sorry Finland, 0 points. Onhan se hyvä, että pidämme Suomi-clichéstä kiinni, kynsin ja hampain
"

Äänestä
  • on sallittu enää...siinä sitä suvaitsevaisuutta, jota itse Putaansuu myös esitti. Nyt saalistetaan kaikkia niitä, jotka uskalsivat epäillä tai haukkua...takinkääntäjiä...erimielisiä..onko puutetta iloita voitosta...kuten psykologi radiossa (nimeltä ei voi mainita, että ei saa adressia...) sanoi "suomalaiset osaavat hävitä ja siihen on niin usein totuttu, tilanne käännetään sitten jotenkin suojaten itseään tekosyiksi"...Kuitenkin näyttää siltä, että tämä voitto menee joillakin taas överiksi...tekemisen, tapahtumisen, elämän sisällön puute...toisinajattelijoiden jahtaaminen ja Seiskalehden kampitukseen mukaan lähteminen...Voittaminen on taitolaji...Siihen täytyy opetella...Lordi on voittaja...mutta ehkä ei kaikkien mielestä paras...Kuinka sen voisi hyväksyä..! Ei tietenkään mitenkään vaan hehän ovat häviäjiä...ja niitä on nyt saalistettava, koska voittajan puolella on helppo olla...Kesää odotellessa...Finski Tractor

    Äänestä

  • Tractor kirjoitti:

    on sallittu enää...siinä sitä suvaitsevaisuutta, jota itse Putaansuu myös esitti. Nyt saalistetaan kaikkia niitä, jotka uskalsivat epäillä tai haukkua...takinkääntäjiä...erimielisiä..onko puutetta iloita voitosta...kuten psykologi radiossa (nimeltä ei voi mainita, että ei saa adressia...) sanoi "suomalaiset osaavat hävitä ja siihen on niin usein totuttu, tilanne käännetään sitten jotenkin suojaten itseään tekosyiksi"...Kuitenkin näyttää siltä, että tämä voitto menee joillakin taas överiksi...tekemisen, tapahtumisen, elämän sisällön puute...toisinajattelijoiden jahtaaminen ja Seiskalehden kampitukseen mukaan lähteminen...Voittaminen on taitolaji...Siihen täytyy opetella...Lordi on voittaja...mutta ehkä ei kaikkien mielestä paras...Kuinka sen voisi hyväksyä..! Ei tietenkään mitenkään vaan hehän ovat häviäjiä...ja niitä on nyt saalistettava, koska voittajan puolella on helppo olla...Kesää odotellessa...Finski Tractor

    Mikä on tuon lordin kulttuuripoliittinen
    arvo ja tehtävä???
    Saako yleisökin käyttää lordin
    konserteissa naamareita,
    olla kännissä tai huumeissa?
    Kyllä ensiyön mellakat keskellä Helsinkiä
    avaavat vielä monet silmät (ja kasvot)!

    Äänestä

  • Tractor kirjoitti:

    on sallittu enää...siinä sitä suvaitsevaisuutta, jota itse Putaansuu myös esitti. Nyt saalistetaan kaikkia niitä, jotka uskalsivat epäillä tai haukkua...takinkääntäjiä...erimielisiä..onko puutetta iloita voitosta...kuten psykologi radiossa (nimeltä ei voi mainita, että ei saa adressia...) sanoi "suomalaiset osaavat hävitä ja siihen on niin usein totuttu, tilanne käännetään sitten jotenkin suojaten itseään tekosyiksi"...Kuitenkin näyttää siltä, että tämä voitto menee joillakin taas överiksi...tekemisen, tapahtumisen, elämän sisällön puute...toisinajattelijoiden jahtaaminen ja Seiskalehden kampitukseen mukaan lähteminen...Voittaminen on taitolaji...Siihen täytyy opetella...Lordi on voittaja...mutta ehkä ei kaikkien mielestä paras...Kuinka sen voisi hyväksyä..! Ei tietenkään mitenkään vaan hehän ovat häviäjiä...ja niitä on nyt saalistettava, koska voittajan puolella on helppo olla...Kesää odotellessa...Finski Tractor

    Mikäs minä olen muiden mielipiteitä kieltämään. Kyse ei siis todellakaan ole siitä, että vain yksi mielipide olisi sallittu. Onhan se nyt kuitenkin mukava mässäillä "asiantuntijoiden" suustaan päästämillä lapsuksilla.

    Alla vielä sama tulkattuna Tractoriksi:

    Mikäs...minä olen muiden...mielipiteitä kieltämään...Kyse ei...siis...todellakaan ole siitä, että vain yksi...mielipide olisi sallittu...Onhan se nyt...kuitenkin mukava mässäillä "asiantuntijoiden"...suustaan päästämillä...lapsuksilla...

    Äänestä

  • rock vai rauha kirjoitti:

    Mikä on tuon lordin kulttuuripoliittinen
    arvo ja tehtävä???
    Saako yleisökin käyttää lordin
    konserteissa naamareita,
    olla kännissä tai huumeissa?
    Kyllä ensiyön mellakat keskellä Helsinkiä
    avaavat vielä monet silmät (ja kasvot)!

    ..yksi profeetta lisää. Hitto mitkä mellakat olikin!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


jes, jes! kirjoitti:

Upea suoritus! Hurraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah! Nyt minäkin joudun jo juhlimaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu