Lordi Vanhasen kutsuilla=kepulainen

tunnustautui aamu-uutisissa lordin ja rockin ihailijaksi.
3158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kammottavaa, MIELETÖNTÄ.

Äänestä

Matti Vanhanenhan on tunnettu hevari. Hänhän oli mukana myös Nightwishin kiertueen päätöskeikalla Helsingin Hartwall -areenalla ja kehui vuolaasti eikä syyttä tätä loistavaa kiteeläistä vientituotettamme. Tästä Matille ehdottomasti plussat. Hienoa, että hän on noteerannut myös Lordin voiton oikealla otteella.

Äänestä

Ei sillä ole väliä minkä alan julkkis on kunhan pääsee siivelle ja ääniä kalastamaan, on politikkojen yleinen käytöstapa. Ja sitähän Matti Vanhanenkin toteuttaa, julistautuessaan (varmaankin vastoin todellisuuttaan) Lordin ja Rockin ihailijaksi. Että kaikkea se julkisuuden kipeys teettää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vanhanen kirjoitti:

tunnustautui aamu-uutisissa lordin ja rockin ihailijaksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu