päivän ihmetys!

Miten jotkut voi löytää toisensa,rakastua, heti kihlautua ja mennä naimisiinkin jo parin kuukauden päästä.
Nk. nämä saarela-karpela=saarelat.
4725
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mikäs ihme tuo nyt on. Thaimaassa matkailevien suomimiesten joukosta löytyy sellaisiakin ihmeitä kuin "tiltt", joka tapasi kauniin, 20-v. itseään nuoremman neitosen perjantaina, ekat treffit olivat lauantaina ja häät sunnuntaina. Kuten kaverinsa totesi, ei se odottamalla parane, ja jos nainen on hyvin kasvatettu ja hyvää vaimoainesta, niin miksi odottaa? Karpela tosin EI ole!

Äänestä

Elämää se vaan on
-ei aihetta kadehtimiseen.

Äänestä

... ja näkemystä ihmissuhteisiin. Tosin silloinkin aika uhkapeliä mennä puolen vuoden seurustelun jälkeen naimisiin. Ehkä se on tosirakkautta? Toivotaan niin.

Äänestä

Että pikasolmittu liittokin voi kestää ja toinen avioliitto voi kestää aamenesta aameneen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kadeko? kirjoitti:

Miten jotkut voi löytää toisensa,rakastua, heti kihlautua ja mennä naimisiinkin jo parin kuukauden päästä.
Nk. nämä saarela-karpela=saarelat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu