Pronssiottelu parempaa...

...lätkää kuin loppuottelu ja syynä tähän oli se, että loppuottelussa oli 2 ns. näpertelyjoukkuetta, ei taklauksia ja vielä lätkää ei pitäisi pelata näillä ns. lentokentän kokoisilla kaukaloilla sillä ne tappaa kontaktipelin lätkästä!

Lätkä ilman kunnon taklauksia on ringetteä!
2172
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllä lätkä on peli, jossa keskitytään nimenomaan kiekon siirtoihin ja maalintekoon kuin vastustajan tappamiseen. Ruotsi ei ole ole näpertelyjoukkue vaan pelaa erittäin kaunista jääkiekkoa, osaa myös puhtaat taklaukset ja kätevät blokkaukset ja ennen kaikkea se kiekon siirteleminen on maailman huippuluokkaa. Tsekin peli eilen muistutti puolestaan jonkin pienen jääkiekko maan kuten Ukrainan peliä. Tsekki on ihan paska, mut parempi kuin Suomi

Äänestä
  • siellähän asuu nääs niitä ruotsalaisia, joten asiahan on selvä. ja tsekkikin on suomea paaaaljon parempi koska siellä ei asu suomalaisia. vedä käteen paska.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


JJM kirjoitti:

...lätkää kuin loppuottelu ja syynä tähän oli se, että loppuottelussa oli 2 ns. näpertelyjoukkuetta, ei taklauksia ja vielä lätkää ei pitäisi pelata näillä ns. lentokentän kokoisilla kaukaloilla sillä ne tappaa kontaktipelin lätkästä!

Lätkä ilman kunnon taklauksia on ringetteä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu