Arvoisat kolleegat.
Pari kuukautta alalla olleena on minua alkanut ihmetyttää seuraava asia:
maanantaina 10 ryhmää ulkona ja jopa fri toiminnossa keikan tynkää niin mitä tapahtuu!!!!?? Joku alan mestari päättääkin että ENSI viikolle laitetaan 5 ylimääräistä ryhmää ulos ihan sillä perusteella että jos vaikka ruuhkaa olisi silloinkin!!!
kysymykseni kuuluukin että kuka sitä PANIIKKI nappia painaa ja tietääkö hän syövänsä meidän tuntiansioita moisella päätöksellä. Helsinkiläinen renki.
kuopan kaivuuta
6
884
Vastaukset
- asiakas palvelua
johtajat käyvät ennustajaeukon kortteja katsomassa ja sitten vasta tekevät oikeat ratkaisut.
- Kolleega
Se on ollut tuollaista jo vuosikymmenet
- renki itekin
autot joilla ylimääräinen vuoro on niin ulos lähde. En nyt tiedä tarkotitko ma päivää vai yötä? tänään ainakin jaffa areenalla martinin loppuunmyyty konsertti ja vissiin jotain muutakin tapahtumaa stadissa, siksi 4:lle ryhmälle vuoro. Aamussa taas ainakin tänään oli kyllä 6-7 välillä varsinkin kova pula autoista, pelkästään lauttasaaressa tais olla "parhaimillaan" kolmattakymmentä avointa tilausta. Kapasiteettia kuitenkin on, niin ulos vaan päiviin kaikki autot sitten..... tai näinhän se kesäkuussa juhannukseen asti onkin.
Ainiin oma vuoro loppu tänään siihen kun ei jaksanu enään ton datan kanssa pelleillä, toista tuntia alhaalla tai jos toimi niin toimi todella heikosti. Viimeseen varttiin en saanut yhtään ruututiedustelua läpi, en päässyt tolpalle kirjautumaan enkä myöskään isoon ruutuun. Kiitti ja riitti tältä päivältä.- riitti...
3 tuntia datan kenkkuilun aikana a. 10 euroa tunti. Ei tarvinnut kun yks vittumainen poka sen päälle ja auto oli tallissa.
Ne ylimääräiset vuorot (22-5) on varmaankin tänään ihan tarpeen. Kokemuksesta tiedän että tollasten konsertti-iltojen jälkeen on ajoa riittämiin.
Se että joskus on vuoroja lisätty 'varmuuden vuoksi' vaikkei ole mitään syytä siihen, on kyllä harkitsematonta.
- O.Velin
Nyt tunnutaan pidettävän huolta vain taksikuskin eduista.
- lisää lupia.
Taksien asiakaskunta on niin helkkarin herkkähipiäistä, että taksien syyksi laitetaan kaikki huonot kelit ja onnettomuuksista johtuvat liikenneruuhkat. Selitä siinä sitten että kyllä autot olisivat riittäneet mutta em. seikkoja ei voitu ennakoida.
Niinpä poliisi, liikenneministeriö, lääninhallitus ja ties mikä taho tarvitsee todisteita, että autojen määrä on riittävä. Mieluimmin laitetaan "ulos" enemmän kuin on tarpeen. Mieluimmin kutsutaan apuun myös naapurikuntia myöntämällä yhteisliikennettä.
Kukaan meistä ei halua lisää lupia pk-alueelle! Leipä ei riitä sillä potti on ihan liian vähäinen kaikille jaettavaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "904219Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293203No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452340- 351358
- 10939
- 134931
- 6894
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12832Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124776- 11770