Olen julkaissut Yleistä politiikasta –saitilla kirjoituksen, jossa vedotaan kaikkien puolueiden äänestäjiin. Siksi saanen laittaa linkin kirjoitukseeni myös tänne:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=666&posting=22000000016598903
Vasemmistoliitto ja eläkeläiset
3
229
Vastaukset
pätevin keino on ottaa yhteys R.Sailaksen vanhempiin ja vedota heidän oikeudenmukaisuuteensa. Eläkkeiden saama kohteluhan johtuu yksinomaan Valtionvarainministeriön virkamiesten vallasta, jonka ne ovat Eduskunnalta anastaneet!
- eläkeläiset
Lukekaa viimeisimmästä Kelan Sanomat-lehdestä mitä erilaisia tukin Suomessa maksetaan maahanmuuttajille. Tuet lueteltu sivulla 21.
- raihnas
eläkeläiset kirjoitti:
Lukekaa viimeisimmästä Kelan Sanomat-lehdestä mitä erilaisia tukin Suomessa maksetaan maahanmuuttajille. Tuet lueteltu sivulla 21.
menit siihen nakkiin, jonka omistavaluokka pitää aina viritettynä: köyhä toista köyhää vastaan! Vanha tapa pysyä vallassa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874138Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella273019No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452320- 351338
- 10919
- 133901
- 6894
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12822Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124766- 11760