Da Vinci koodissa etsitään Graalin maljaa? Miksi ihmeessä?
Indiana Jones löysi jo Graalin maljan viimeisessä ristiretkessä!
Indiana Jones löysi jo Graalin maljan viimeisessä ristiretkessä!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Graalin malja ei ole malja vaan naisen kohtu.. arvaapa kennen kohtu..
ja arvaappa mitä indy teki kun löys sen! ;D
Graalin malja on malja, jokainen joka katsoi Indiana Jonesin viimeisien ristiretken tietää ettei Graalin malja ole naisen kohtu.
Hauska vastaus, onneksi se ei ollut Hannele Laurin.
kuten sanoin graalin malja on kohtu.. se on nimittäin maria magdaleenan kohtu..
Jotkut uskovat siihen jotkut eivät mutta totta se on kun tarkemmin ajattelee..
lukee da vinzi- coodin ja pitää sitä Totena eikä romaanina...
Ei Graalin malja ole mikään kohtu, ei edes Maria Magdaleenan kohtu. Jokainen joka näki Indiana Jonesin tietää, että Graalin malja on puinen malja.
Typerää väittää että Graalin malja olisi kohtu. Indiana Jones löysi Graalin maljan on noin 70 vuotta sitten!
Ajatteleitko mitään ku kirjoitit tuon ku ei oikeaa graalin maljaa ole ikinä löydetty eikä olla sanottu onko se malja..
se on kohtu kun maria magdaleena synytti jeesuksella lapsen..
ja tiedän nyt ajattelet et olen hullu tai jotain.. mä uskon et temppeliritarit on olemassa miettikää minkälaisia tunnuksia he käyttää ja veratkaa niitä kirkoihin ja muihin.. niihin kaikkiin vaikuttaa temppeliritarit..
Kertokaa sitten miksi vatikaani on sellainen paikka että arkistoissa ei saa käydä edes paavi..
Taidatte olla vain turhan sinisilmäisiä ku et te huomaa mitä ympärillä tapahtuu niin täällä kuin muualla..
Kirjoitit: "Ajatteleitko mitään ku kirjoitit tuon ku ei oikeaa graalin maljaa ole ikinä löydetty eikä olla sanottu onko se malja.."
Ajattelin. Oikea Graalin malja on löydetty. Indiana Jones sen löysi. Katso viimeinen ristiretki!
"se on kohtu kun maria magdaleena synytti jeesuksella lapsen.."
Onko Indiana Jones muka epäluotettavampi lähde kuin DaVinci koodi? Ei! Uskon Indiana Jonesiin.
"ja tiedän nyt ajattelet et olen hullu tai jotain.. mä uskon et temppeliritarit on olemassa miettikää minkälaisia tunnuksia he käyttää ja veratkaa niitä kirkoihin ja muihin.. niihin kaikkiin vaikuttaa temppeliritarit.."
Salaliitot ja huuhaa informaatio on aina vedonnut ihmisiin. On mukamas jotain korkeampaa tietoa jollakin salaisella taholla. Herätkää! Maailmaaa ei johda kukaan, se on kaaootinen paikka.
"Taidatte olla vain turhan sinisilmäisiä ku et te huomaa mitä ympärillä tapahtuu niin täällä kuin muualla.."
Onneksi Salaisissa kansiossa Fox Mulder toi totuudebn esiin!
"Kertokaa sitten miksi vatikaani on sellainen paikka että arkistoissa ei saa käydä edes paavi.."
Suuret salaiset arkistot ovat vain "private" - kyltin takana kuten DaVinci koodissa!
Kuten edellä on jo käynyt ilmi Graalin maljan löysi Indiana Jones.
Nonniin!! Taitaa olla Tatjaanalla mennyt kertomakirjallisuus ja tosielämä sekaisin pahemman kerran. Hienoa, että jokin kirja on vaikuttanut elämääsi noinkin mullistavasti.
Tri Jones löysi muuten sen maljan, se oli puinen, puusepän tekemä.