Peugeot 405

Minulla on käytetty, vuoden -88 peugeot 405
Olisi vissiinkin syytä vaihtaa öljyt ja jakohihna ensitöiksi?

Missä hintaluokassa liikkuu jakohihnan vaihto?
4688
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

64 euroa tuo kustantaa. Sen verran maksaa osat motonetissä. Jos uskot kiristinrullan olevan vielä vetreässä kunnossa niin pelkkä hihna maksaa 9,90.

Tuo on sen verran helppo vaihtaa itsekin että suosittelen, kyllä siinä tuntipalkalle pääsee, pari tuntia saa varata hommaan aikaa.

Äänestä

äääh,mitä turhaa vaihtaa öljyjä,vaihtuuhan ne siinä kun lisäilet sen 1L/1000km.

Äänestä
  • TOJOTASTA KYSE, SEHÄN SAA OHJEEN MUKAAN VIEDÄ ÖLJYÄ 1L/1000KM, PÖSÖLLÄ RAJA ON 0.3L. TOJO SAA KULUTTAA NÄKÖJÄÄN 15L ÖLJYNVAIHTO VÄLILLÄ 15000KM. EI USKOIS LAADUKSI.

    Äänestä

jakopäänhihnan vaihto n.150e kannattaa vaihtaa aina 100.000km ajaon jälkeen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


miasdg kirjoitti:

Minulla on käytetty, vuoden -88 peugeot 405
Olisi vissiinkin syytä vaihtaa öljyt ja jakohihna ensitöiksi?

Missä hintaluokassa liikkuu jakohihnan vaihto?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu