Sauli on valmis palaamaan Suomen politiikkaan ja kapteeniksi Suomilaivan ruoriin! Hyvä Suomi - hyvä Sauli Niinistö - hyvä rehti pressa!
NIINISTÖSTÄ SITTENKIN PRESIDENTTI
6
111
Vastaukset
- valtaoikeudet
ovat vähissä ja niitä vähennetään vielä.
- Kun on arvot
kohdallaan, on mistä jakaa henkistä pääomaa vaikka koko Suomelle. Sittenhän nähdään ja voi vertailla presidentti/presidentti samoilla valtaoikeuksilla.
- edelle?
Kun on arvot kirjoitti:
kohdallaan, on mistä jakaa henkistä pääomaa vaikka koko Suomelle. Sittenhän nähdään ja voi vertailla presidentti/presidentti samoilla valtaoikeuksilla.
Vaaleihin on melkein kuusi vuotta eikä vastaehdokkaista tietoa...Niinistö ehtii hävitä vielä monta kertaa.
- Nainen 68
edelle? kirjoitti:
Vaaleihin on melkein kuusi vuotta eikä vastaehdokkaista tietoa...Niinistö ehtii hävitä vielä monta kertaa.
Suomi tarvitsee arvoisensa johtajan ja sitähän sinä olet vaikka ensiksi Pääministerinä!!
- Sauli
Nainen 68 kirjoitti:
Suomi tarvitsee arvoisensa johtajan ja sitähän sinä olet vaikka ensiksi Pääministerinä!!
Hyvä Sauli ! Kotiin vaan. Täällä odottaa puolisuomea Sinua parantamaan meidän olosuhteitaamme. Kai olet huomannut, että tämä nykymeno on aika syvältä........kun kauniisti sanotaan.
- mahdollisimman pian
Näyttänyt koko ajan ettei halosesta ole muuta kuin haittaa. Yrittävät pitää maatuskaa piilossa tai hoidossa, jotta ei sotkisi asioita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2343982Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1232297Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996- 1401439
- 77929
Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein127927Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!37910Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!330849Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei8807J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti
Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl61756