Olen huomannut,että minulla ei ole elämää. Minulla ei ole mitään muuta jäljellä, kuin tyhjä kuori ja sekin hyvin hapero.
Itsekunnioitus on pyyhkäisty pois ja itsesuojeluvaistoa ei ole tainnnut ikinä ollakkaan. Vittuako tässä? Metsän laitaan haulikon kanssa vai?
Töissä pidän kulisseja pystyssä viimeiseen asti ja olen se perkeleen hyvä työntekijä, joka tekee vielä toistenkin tekemättömät työt. Kuulemma hyvä kuuntelija ja välittävä ihminen. Mutta kukaan ei tajua sitä, kuinka vitun pihalla mä olen koko touhusta??? Mielisairaala kutsuisi, jos joku tajuaisi tilanteeni.
Tapanani on tottakai ihastua aina niihin luusereihin ja varattuihin miehiin , jotka eivät loppupeleissä saa minua tuntemaan mitään. MIKÄÄN EI TUNNU MILTÄÄN!
Olenkin pohtinut, että pitäisiköhän sitä iskeä vaikka puukko polveen, että tuntisi edes hetken verran jotakin.
Hulluhan minä olen, ensimmäisenä sen itse valmis myöntämään!!
EI helvetti, kertokaa nyt joku tervejärkinen, millä saisin otetta tästä elämästä??
Tyhjä kuori?
3
1057
Vastaukset
- kommenttia
Jotenkin pystyin sisäistämään noi kaikki mitä kerroit tuossa, tarkoitan, että minulla samaisia piirteitä, kilttejä ja hyviä ihmisiä kyllä hyväksikäytetään. Itsekin antaa periksi monesti tai oikeastaan aina kaikissa asioissa, sitten kyrpii koko juttu. Olenkin tullut siihen tulokseen että en avaa ovea enkä vastaile luuriin. Rakennan omat vahva sisäiset muurit joihin ketään ei pääse sisään. Tässä olen viimeaikoina lukenut raamattua, en siis ole kuitenkaan uskovainen, mutta se on antanut ymmärrystä ja näkemystä joihinkin asioihin.
- minä vain
Tuo sama tunne minulla on ollut jo pitkään! Tuntuu että en ole yhtään mitään, mulla on paljon kaikkea, on työ, aikaa vievä harrastus jne. Silti mikään ei tunnu miltään, millään ei ole merkitystä.
Elän parisuhteessa, minulla on lapsi. Puoliso täyttää narsistin tunnusmerkit ja on kai osaltaan syönyt elämäniloni pois ja siksi olen täyttänyt elämääni kaikenlaisella touhulla mikä ei loppuviimein merkkaakaan mitään. Tänään on taas tuntunut olo erityisen masentuneelta, haluaisin vaan mennä nukkumaan ja pysyä siellä, mutta kun en voi. Lisäksi vielä sotkin elämääni suhteilemalla varatun miehen kanssa. Ja tietysti epätoivoinen toivoton ihastus on vienyt loputkin voimat. Se että mulla oli hyvää seksiä tämän miehen kanssa sai mut entistä surullisemmaksi, miksi en pääse tästä nykyisestä eroon, miksi kestän tätä kun haluaisin nauttia toisen ihmisen sylistä ja kosketuksesta. Mutta kun on saanut vuosikaudet kuunnella tappouhkauksia ja muuta vastaavaa, ei jotenkin vaan ole voimaa riuhtaista itseään irti vaan sitten sitä saattaa sortua niinkin typerään kuin pettämiseen.
Mutta tällä hetkellä olen vain ihmisen kuori, jossa ei sisältöä ole. Ja juuri kukaan ei halua kuunnella minua ja pahaa oloani, enkä siitä kyllä monellekaan edes kertoa voi. - kohtalotoveri
Jokaisesta eo. kirjoituksesta löysin palan itseäni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26216685Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235370- 1152545
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152010Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361742Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111975- 59941
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto28849Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?43843