Niinistö kuin Lassie?

Häntä koipien välissä kotiin ja työnhakuun!
7211
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Somalitkin änkee tänne, mutta ei työnhakuun!

Äänestä

..potvarit sielä eduskunnan kuppilassa supattelivat, sisäpiiritietojaan siitä että
Sauli tulee..sitä ne pirut supatti!

Äänestä

£££ .....kotiin ja työnhakuun! £££

Mun autoon pitäisi vaihtaa jakohihna, olisikohan Niinistö kiinnostunut siitä hommasta?

Äänestä
  • Pitääkö perseesikin pyyhkiä, kun et läskeiltäsi itse taivu?

    Äänestä

  • laiska.. kirjoitti:

    Pitääkö perseesikin pyyhkiä, kun et läskeiltäsi itse taivu?

    Presidentistä! Kun Sauli on valittu, teette itsenne vain naurettaviksi, jos jatkatte tuohon tyyliinne. Tuskin kukaan teille edes viitsii vaivautua kommentoimaan. Jos on asiaa valittaa (ja miksei jotain olisikin), se on syytä tehdä asiallisesti, kuten on asiallinen silloin presidenttikin ja ansaitsee kansansa kunnioituksen.

    Äänestä

Kun ei pärjäillyt euroopan pankissa, niin miten olisi pärjäillyt Suomen presidenttinä. Suomalaisia on onni potkaissut kun hänestä ei tehty presidenttiä.

Äänestä
  • Menkäähän vaikka Kallion nakkikiskalle katsomaan miten työtä tehdään. Tulee aika Suomessa, jolloin työttömyyskorvauksiin ei ole enää rahaa, joten ottakaapa lusikka kauniiseen käteen ja ajatelkaa tulevaisuuttanne.

    Ei ole Tarja aina teitä hellimässä ja jakelemassa yhteiskunnan varoja ihan vaan pelkästä vallanhimosta.

    Tarjallehan on aina kaikki sopinut. Niin liberaali, että ruokkisi varmaan pulutkin kauppatorilla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


trimmaaja kirjoitti:

Häntä koipien välissä kotiin ja työnhakuun!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu