Antin fanit homofobisia

toteaja

Olen huomannut, että Antti Tuiskun fanit suhtautuvat tavattoman kielteisesti homoseksuaalisuuteen. Heti kun joku kysee Antin seksuaalisesta suuntautumisesta tulee niskaan heittoja tyyliin "Antti ei todellakaan ole mikään likainen hintti".

Mistä tällainen suvaitsemattomuus sellaista asiaa kohtaan, jolle ihminen ei voi mitään oikein kumpuaa? Yritättekö kieltää itseltänne omat epäilynne Antin suhteen?

3

498

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuiskuliini92

      ei se niin ole!
      mun mielestä homot on sitäpaitsi aika kivaa porukkaa. mut itte oon kyl hetero. antista sitä silti ei voi uskoa. onhan sillä ollut tyttöystäviä .
      mut jos se olis homo, nii mitä välii. se on paras aina!!!

      • Ei muuten tunnu

        kyllä mitenkään hyvältä saati sitten pathaalta......


    • mä!!

      Tuskin oot ees Antin saitil ollu tota kysymäs. On tietty niitäki jotka on tollee. Mut jotkut ei välitä, koska tykkää Antin musiikista ei Antista itsestään vain ihmisenä. Esimerkiks mä diggaan musaa. Mulle on aika sama, onko Antti hetero vai homo. Uskon kaiken perusteella silti Antin olevan hetero (korkeintaan bi), muttei se mikää katastrofi olis jos paljastuis että homo se on. Olkoot kaikki mitä on, ei se ole muitten asia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      35
      3985
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      263
      3925
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      134
      3471
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      87
      3460
    5. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      22
      2317
    6. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      34
      1833
    7. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      59
      1708
    8. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      37
      1640
    9. Heippa nainen

      Tykkään susta niin että halkeen 😘 Kivaa iltaa. t-mies
      Ikävä
      32
      1521
    10. Meidän täytyy tavata

      Siis se on välttämättömyys.
      Ikävä
      93
      1485
    Aihe