toppila kaatopaikka

Moniko muistaa, että Toppilassa oleva puistonyppylä on entinen tehtaan kaatopaikka. Olipa reilu kaksikymmentä vuotta sitten lehdessäkin törkyisyytensä takia.
2839
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

lähiympäristö vieläkin.. Kauheana roskaa ja mitälie kodinkoneita metsä täynnä :(
Talkoita kaipais tai kunnan päättäjiä..

Äänestä

Kyllä, maaperässä on ties mitä myrkkyjä ja paljon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jura kirjoitti:

Moniko muistaa, että Toppilassa oleva puistonyppylä on entinen tehtaan kaatopaikka. Olipa reilu kaksikymmentä vuotta sitten lehdessäkin törkyisyytensä takia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu