Ärähtäkää toki muustakin kuin lordista

Suurin osa suomalaisistat ovat lampaita silloin kun joku on hädässä tai pitäisi puuttua vaikkapa perheväkivaltaan. Silloin vain möllistellään, mutta kun on kyse jostain Seiskan jutusta niin kyllä intoa riittää. Vähäjärkistä laumasieluisuutta.
2219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

oikeassa olet, kakarat rauhoittukaa!!!!

Äänestä

totta turiset ystävä hyvä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei-laumasielu kirjoitti:

Suurin osa suomalaisistat ovat lampaita silloin kun joku on hädässä tai pitäisi puuttua vaikkapa perheväkivaltaan. Silloin vain möllistellään, mutta kun on kyse jostain Seiskan jutusta niin kyllä intoa riittää. Vähäjärkistä laumasieluisuutta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu