"7" PILASI KAIKEN;(

melinda 29

Vähän ku menin sanattomaks, kun katsoin kotiimme tulleen Seiskan kantta -"Lordi/Tomppa"!! Ei oo tosi!

Ajattelin jutun olevan vain mainoskikka ja ettei se oikeesti sen kuva oo, eikai Seiska niin naiivi lehti oo että loukkaa Lordin pyyntöä saada pysyä "tuntemattomana", kunnes katsoin sisäsivulle..

Miten Seiska saattoi loukata Lordin pyyntöä, eikö lehti välitä mistään mitään kuin yrittää noin rahastaa uusia lukijoita paljastamalla "jännittävän mystisen salaisuuden"!?

Nyt tuon vuoksi Lordi-huuma/euroviisujen voiton tuoma ONNENTUNNE LÄSSÄHTI ja Lordi ei tunnu enää samalta kuin ennen;(

Se Lordin kiinnostavuushan just oli osittain siinä, että Lordi sisälsi satumaista mystisyyttä ja kiinnostavuutta, kun sai vain kuvitella esim."että miltähän Mr.Lordi oikeesti näyttää"!

Toivottavasti lehti ei pilaa tuota mystisyyttä nyt muidenkin bändin jäsenten osalta.

Mietityttää että eikö tuon paljastusjutun tekijä tykännyt Lordin voitosta?

Olisi vain muuttanut Ruotsiin eikä pilannut meidän iloamme..

6

431

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sitä saa mitä tilaa...

      Kerro tämä myös Seiskalle!

    • ....

      Tilauksen ko. lehdestä myös minä taidan perua, ainakin harkitsemme asiaa!

      • vastustusta

        harkitaan että jottain tarttis tehdä.

        Et sinä sitä peru. Tiet sen itsekin pelle. Niin kiihottaa saada lukea matista ja mervistä että ei pysty ilman olemaan. Säälittävä


      • alkup.
        vastustusta kirjoitti:

        harkitaan että jottain tarttis tehdä.

        Et sinä sitä peru. Tiet sen itsekin pelle. Niin kiihottaa saada lukea matista ja mervistä että ei pysty ilman olemaan. Säälittävä

        enkä oo sitäpaitsi tykänny marvi ja metti jutuista


    • HÖPÖNASSU-

      No niinpä! Olen justiin samaa mieltä. Hävetä saisivat.

    • NoLogo

      Noin heikoissa kantimissa ei Lordi ole, johan tuo on loukkaavaa!!! Ettäkö yksi kauansitten otettu kuva ja sen uudelleenjulkaisu muka pilaisi Lordin työn - et voi olla ihan tosissasi!!! Ei TOD ole Lordin duuni noin heikoissa kantimissa ja kansissa!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      76
      4568
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3803
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      152
      3546
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      44
      2004
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1239
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      128
      1078
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      138
      1014
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      943
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      27
      862
    Aihe