mistähän johtuu kun käynnistän tietokoneen,hyvin usein me lataa kaikki alussa ok näköisesti mutta mikään ei oikeastaan toimi sitten vaan ctrl alt del ja karsimaan valikkoa siihen asti että pystyy sammuttamaan me uudestaan. usein karsintakaan ei auta vaan tarvii kone resetoida napista.todella vit...............taa.kertokaa vinkkejä
ME jumittuu
varjo
8584
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Latasin kazaan...ja siitä alko harmit....jouduin formatoimaan koko me.n Onko sulla sellainen ohjelma käytössä, että voi poistaa poistettujen ohjelmien rippeitä?
oli viirus. Ja toinen virustarkistus löysi bugbearin, vanha ei tunnistanut. Nyt toimi. Voisiko olla sama?
toi ohjelma on mutta en oikeen usko että se ois syypää
ei oo viiruksia norman on päivitetty melkein joka päivä
Aivan hyvin syynä voi olla Easy Cleaner koska se poistaa myös tarpeellisia tiedostoja!!
Asenna sen tilalle suomenkielinen ja suomalaisen tekemä RecCleaner niin voit sillä poistaa turvallisesti turhat tavarat koneestasi.
http://www.vtoy.fi/jv16/index.php
Kun olet tuon Rec Cleanerin asentanut niin sen työkaluista saat sen suomenkieliseksi ja näin käytät sitä.
>Työkalut
>Rekisterin siivous
>Tee nämä kaikki, ja voit poistaa turvallisesti aivan kaikki mitä löytyy!!
Kokeileppa tosiaan aivan ensimmäiseksi palauttaa koneesi Palautustoiminnolla siihen tilanteeseen kun vielä toimi ja asenna sen jalkeen RecCleaner ja poista tuo EasyCleaner.
jolloin se vielä toimi oikein.
apuohjelmat/järjestelmä työkalut/järjestelmän palautus.
tiedän mutta kun ei oo sitä päivää on vit.... uudesta lähtien
tee näin ja asenna se Win me uudelleen.