...että pyydämme että ette julkaise, niin silloin tulisi kunnioittaa. Jos Lordi haluaa olla anomyymi niin miksi sitä ei kunnioiteta. Jos kyseessä olisi ollut jokin Somali-esiintyjä niin se olisi varmaan tulkittu rasismiksi, ja esiintyjiä oltaisiin suojeltu 24 h.
JOS SUOMALAINEN PYYTÄÄ SUOMALAISELTA
9
404
Vastaukset
- Herää pahvi!
Jos on kirjallisesti (mm. YLElle) luvannut kuvien ja videoiden julkaisun, niin eihän sitä sopimusta voi yksipuolisesti mennä muuttamaan jollain pyynnöllä!!!!
Vai pyydänkö minäkin pomolta palkkaan 20000% korotuksen ja alan narista, kun ei heru empatiaa.
Voi teitä teinit..- sua...
Kyse ei ole laista, seiska ei rikkonut lakia.. haloo, sanooko joku moraali sulle mitään..?
- ..sitä..
sua... kirjoitti:
Kyse ei ole laista, seiska ei rikkonut lakia.. haloo, sanooko joku moraali sulle mitään..?
..että kunnioittaa tehtyjä sopimuksia. ENKÄ TARKOITA NYT KENENKÄÄN YKSIPUOLEISTA SOPIMUSTA
- nik
...että kunnioitetaan niitä jotka duunin on tehnyt. Osaatko itse soittaa instrumenttejä. Opiskelen itse alalla.
POINTTINI OLI SAMALLA SE ETTÄ TÄMÄ EI OLE SUOMEN SUURIN ONGELMA...JOS UHRATAAN ENERGIAA NÄIN TURHIIN KESKUSTELUIHIN NIIN JÄÄ SUURIMMAT ONGELMAT MEIDÄN SUOMALAISEN KESKUUDESSSA HUOMIOIMATTA.EI NYT ME SUOMALAISET RUVETA TAAS KINASTELEMAAN VAAN VEDETÄÄN SAMAA KÖYTTÄ ; )
- SAMALLA PUOLELLA -
- Moses joku
Se rumpalihan on tummaihoinen, etkö tiennyt?
- pkt
...en puhunut ihonväristä.
- moi vaan
syystä, että ketään muutakaa julkkista ei kunnioiteta, miksi siis Lordia.
- jeps
Eikös Lordi-hahmo ole julkisuudessa, ei itse sen esittäjä. Ja näin hän sen tahtoisi olevan. Ja miksei se voisi olla niin.
- pkt
...mikä logiikka tuossa on että jos Nykästä kuvataan sikamaisesti niin silloin heitetään samalla mitalla paskaa muillekkin. Tuohan kuulostaa rasismilta suomalaista kohtaan!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p525632Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "692701Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181980No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol371816Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1561808- 191743
Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5150881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome191141Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy801129Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah64946