Tilanne tällä hetkellä,...

...Stubbikeskustelussa; Muut vastaan Jäbä.

100000 - 0,00001
3186
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei ole muuta matsia kuin varttia valle lörttiä ja puntit tasan..
Ansiokasta on ollut saada saiti-komut sylkemään tyhjää, ja tärkeätä olisi saada myös Emerita terassilleen nauttimaan karpalomehulla terästettyä humppa-juomaa.

Jos H-torstain tuupparissa yrittää istuttaa esim. tulppaaneita ja kladjoloksia (olikohan ihan nuin?), niin saattavat ne ryhtyä kasvamaan kohti kiinaa, sillä sipuleitten asentaminen vaatii horttonoomin pätevyyttä ja seesteistä elintä silmän takana.. ei mistään pursiseuran bileitten humusta tullutta kuuppaa..

Varhaisperunaa kannattaa siittää vakoon vasta su.., sillä vakojen pitää mennä suoraan, muuten ei pottumaata voi mullata.


seppo Hietanen

Äänestä
  • Minulla on tosiaan tarkoitus tänään kylvää perunat ja istuttaa sipulit ja sen jälkeen käydä saunassa, grillata muutama kabanossi ja nauttia huurteiset keputerassilla.

    Äänestä

  • Emeritus kirjoitti:

    Minulla on tosiaan tarkoitus tänään kylvää perunat ja istuttaa sipulit ja sen jälkeen käydä saunassa, grillata muutama kabanossi ja nauttia huurteiset keputerassilla.

    Ennen muuta, - varmuuden vuoksi -, kantsii vahvistaa sielua ja kruppia ja syödä reilu annos ravitsevaa kauraryynikossua, joko tököttinä leivän päällä tai vellinä lautaselta.
    Ehkä muistatkin tuon Orimattilasta saadun resetin;

    Otetaan relusti k-ryynejä lautaselle ja lorotetaan niille kostukkeeksi talous-Kussusta nafti puolet.
    Annetaan imetyä,
    nautitaan odotellessa jokunen napsu kossukkaa.
    Jos ryynit klimppiintyivät, niin silloin mömmöä levitetään leivänpäälle,

    mutta jos se on velliä, lusikka-kamaa, niin siitä sitten.
    Jämät voi antaa vaikka naapurin konoille. Ne tykkäävät siitä ja menevät sitten tovin lujaa pitkin seiniä.

    Vasta tämän jälkeen kannattaa jättää sipulit ja siemenperunat lootiinsa ja mennä saunaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Emeritus kirjoitti:

...Stubbikeskustelussa; Muut vastaan Jäbä.

100000 - 0,00001

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu