SEISKAN TILAAJAT

Nahkafagotti

Mielestäni on ihan hölmöä tulla kertomaan, että nyt ollaan sitten peruttu 7-päivää lehti, kun se on ihan perseestä. Minua ihmetyttää siis, että miksi kukaan on alunperinkään tilannut ko. lehden. Sehän on ollut aina perseestä, esim lehden teksteillä ei ole mitään uutisarvoa. Eli eikö sellainen joka tulee tänne sanomaan, että teinpäs fiksun tempun ja peruin lehden tilauksen, sano oikeastaan, että olen ollut tyhmä kun alunperin tilasin ko. julkaisun.
Minä en ole ikinä harkinnut ko. lehden tilausta ja olen muuten jo aikapäiviä sitten palautellut heille tyhjiä "Kyllä"-kuoria ikäänkuin kannanottona heidän tyylistään. olen ajateelluut, että jos he julkaisevat "thjiä" juttuja niin saavat minulta tyhjiä kuoria. Ainoa paikka on parturi, missä olen tutustunut ko. julkaisuun...huvittaa sen pornahtava tyyli ja "lähetä juttuvinkki"-palsta jossa joku juopuneen näköinen Ville Markus Elorinne tai muui viime vuosituhannen julkimo on "salakuvattu". Olen aina ihmetellyt lehden mauttomuutta ja myös sitä, että millaiset ihmiset tilaavat julkaisua. Nyt tiedän: kiihkeät. En tässä kuitenkaan väitä, että olen itse mitenkään fiksumpi tms kuin kukaan muu. Eihän se loppujen lopuksi mikään fiksu temppu ole lähetellä tyhjiä kuorelle lehdelle.

9

4214

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • enpä taida

      tuntea... vaikka seiskan tilaaja vielä edellispäivänä olinnkin (yli 10 vuotta)

      • tr3t4564365

        vuoden mies 1993, pieksi tyttöystäväänsä ja kertoi televisiossa alkoholiongelmistaan. sai myös vesku loirolta turpaan.


      • Dynamic1

        Sarkastinen huomautus


    • ffffff

      itse lordi?

    • ???

      Mitä hölmöä siinä on jos tykkää seiskaa lukea? mukavaa hömppää ajankuluksi. Kyse on siitä että ylittivät hyvän maun rajat. Ja nyt loppui sen lehden tilaus!

      • ap...

        aika monta kertaa... esim jonkun vitun salarakkaan strippaus netissä suomen lätkäjoukkueen edetessä finaaliin. kaikki se paska mikä sieltä vuosien saatossa on tullut on aina ylittänyt hyvän maun..seiskaa ollaan aina verrattu roskalehdeksi.


      • Damita Jo
        ap... kirjoitti:

        aika monta kertaa... esim jonkun vitun salarakkaan strippaus netissä suomen lätkäjoukkueen edetessä finaaliin. kaikki se paska mikä sieltä vuosien saatossa on tullut on aina ylittänyt hyvän maun..seiskaa ollaan aina verrattu roskalehdeksi.

        Ville Markus Elorinne oli mun opettajana 3-6 luokat ala-asteella, Ojamon koulussa. Terveisiä vaan hänelle!!! :D


      • plöplö
        Damita Jo kirjoitti:

        Ville Markus Elorinne oli mun opettajana 3-6 luokat ala-asteella, Ojamon koulussa. Terveisiä vaan hänelle!!! :D

        Juu, Mulla oli viimevuonna opettajana Verömäen koulussa ja olis vieläkin jos en ois kouluu vaihtanu mikä oli harmi sillä hän oli todella hyvä opettaja =)


    • Hakunila rules

      Tunnettiin julkisuudessa myös nimellä PÖLLÖ-MARKUS :) Eikä syyttä...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      88
      4209
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3203
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2340
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1358
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      939
    6. 134
      921
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      894
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      832
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      776
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      770
    Aihe