23.7

HäRkÄ (N)

Ois kiva tietää onko täällä 23.7 syntyneitä jellonii. Muutaman kk seurusteltuani haluaisin kuulla että millaisiksi itseänne kuvailisitte.
Härkänaisena voin sanoa että paremmin ei ainakaan voisi mennä enää :) tuntuu kuin oisin löytänyt sieluntoverin...
Liian hyvää ollakseen totta xD

3

356

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jellonaneiti

      NOO jos nyt jotenki itteeni kuvailisin niin, ööh ompa tämä vaikeeta =)

      kuitenki, aika kiltti ja semmonen aika lempeeluonne,loukkaannun aika pahasti jos joku sanoo ulkonäöstäni jotain negatiivista.
      Tykkään imartelusta ja pidän toisten imartelusta =) Mulla on aika pitkä pinna, mut sit ku suutun nii suutun kunnolla. En oo pitkä vihanen! Vähän liianki tarkka siitä miltä näytän. ja sitte hajamielinen, ja välillä niin ajatuksissani etten kuule mitä toiset puhuu mulle :D ja sitte mä oon yleensä kaveripiirissä se tavallaan "pelle" ku esitän niin huoletonta vaikka kuinka oikeesti ois huolia, nii en näytä sitä kovian helpolla muille. Pyrin siihen etten loukkaa ketään, ja sitten vielä, riitelen tosi tosi harvoin kenenkään kanssa! Mielummin puran sitten sen pahan oloni yksin olemalla ja haukun jonkun ihmisen maasta taivaaseen niin ettei kukaan kuule =) hih tämmöne mä oon. aika musikaalinen ooon ja silleen.

    • sama päivä

      Itsestäni tunnistan ainakin kunnianhimon, määrätietoisuuden mutta olen hankala miellytettävä. Hankaluus ilmenee siinä, että vaadin mieheltä aika paljon, fiksuutta, ulkonäköä ja sosiaalisuutta. Ulkonäön suhteen huolehdin itsestäni ja mietiskelen mitä laitan päälle uloslähtiessäni. Pukeutuminen tullut tärkeämmäksi mutta lienee myös iän tuoma juttu, eikä horoskoopillinen. Ystäviltä olen kuullut palautetta lyhytpinnaisuudesta ja kärsimättömyydestä mutta positiivista on mm. iloisuus, sosiaalisuus ja huomaavaisuus. Että sellainen paketti täällä.

      • HäRkÄ (N)

        Kiva kuulla minkälaisia persoonia siellä on liikkeellä. 3kk seurustelun perusteella olen kyllä huomannut kyseisiä luonteenpiirteitä.
        Mut on kyllä vikoineenkiin niin ihana kehrääjäpoika että en ihan hevillä luovu xD

        Kiitti vastauksistanne!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      202
      14092
    2. Ikävä sinua mies

      Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i
      Ikävä
      52
      5196
    3. Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa

      Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58
      Parkano
      67
      4677
    4. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      243
      3806
    5. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      111
      3568
    6. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      130
      3537
    7. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      77
      2082
    8. Maajussi-Ville herättää kysymyksiä - Etsiikö oikeasti rakkautta vai mainostaako oliiviöljyä?

      Mitä mieltä olet: etsiikö Ville rakkautta vai mainostaako oliiviöljyään? Maajussille morsian -ohjelmassa yksi maajusseis
      Maajussille morsian
      16
      1435
    9. Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.

      Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      158
      1191
    10. Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu

      Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun
      Maailman menoa
      300
      1143
    Aihe