Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

onko

tapana muuttua??
tarkoitan,että jos on todettu kohdunkaulalla kondylooman litteä muoto, voiko se joskus muuttua näkyväksi kondyloomaksi, eli ns. kukkakaali kondyloomaksi, joita on genitaali alueella????

Help me!!! kiitos!!!
3336
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

saada toisen kondylomaviruksen. viruksia on useita eikä yhden kantaminen suojaa niltä kymmeniltä muilta.

Äänestä

Muuten se "kukkakaalikondylooma" ei ole vaarallista naisille, ts. näkyviä muutoksia aiheuttava kukkakaalimainen kondylooma ei aiheuta kohdunkaulan syöpämuutoksia, niin kuin se toinen muoto.

Äänestä

Jos miehellä on kondylooman näkyvä kukkakaalimaisia syyliä aiheuttava virus ja mulla kohdunkaulassa HPV muutos , mutta ei syyliä, onko kellään kokemusta onko kyseessä 2 eri tartuntaa ja virustyyppiä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kondyloomalla kirjoitti:

tapana muuttua??
tarkoitan,että jos on todettu kohdunkaulalla kondylooman litteä muoto, voiko se joskus muuttua näkyväksi kondyloomaksi, eli ns. kukkakaali kondyloomaksi, joita on genitaali alueella????

Help me!!! kiitos!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu