Moottoripyörät

Lähes tulkoon alna kun näkee M-pyörän ja seuraa sen menoa jonkin aikaa niin tapahtuu kaksi asiaa. Joko Helvetinmoinen kiihdytys ainakin tuplanopeuteen tai sitten keuliminen. Seuratkaa.
161178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Olen pannut saman merkille,ja näissä on vielä pakoputket muutettu,että on mahdollisimman suuri ääni.

Äänestä
  • laittanu isommat suuttimet että veis enemmän pensaa että tulis enerkiariisi ja pensaloppuis maailmast

    Äänestä

Paska puhetta! jos ei oo muuta tekemistä kun puhua kateellisena moottoripyöräilijöistä skeidaa niin seuraa vaikka jalankulkijoita kymmenestä yhdeksän kävelee punaisia päin.

Äänestä
  • Älä turhaan uhoile vai oletko nähnyt jonkun jalankulkian keulivan tai kävelevän ylinopeuttä häh.

    Äänestä

Ysein nähtyä on, että m-pyöräilijä ajaa muun liikenteen tahtiin, ja sit saa yhtäkkisen raivarin tai jotain, ja ajaa muutaman kilometrin parisataa lasissa. Ei tajuu.

Äänestä
  • että moottoripyöräilijä haluaa "irti" näistä saatanan nysväri jonoista, joissa jarrutellaan, kiihdytellään, kiilataan jne... Suomi on sairas tiukkapipo yhteiskunta, menkääs kattoon vaikka italian moottoripyöräkulttuuria. No joo vähän on ruumiita enemmän, mutta keskitie pitäisi löytää.

    Äänestä

  • Koskahan nämä jotkin mulkerot osaavat pistää ne lyhyet valot päälle.

    Itse laitan täsmälleen samat valot päälle kuin vastaantulijallakin on.

    Äänestä

  • wanha Jawa kirjoitti:

    että moottoripyöräilijä haluaa "irti" näistä saatanan nysväri jonoista, joissa jarrutellaan, kiihdytellään, kiilataan jne... Suomi on sairas tiukkapipo yhteiskunta, menkääs kattoon vaikka italian moottoripyöräkulttuuria. No joo vähän on ruumiita enemmän, mutta keskitie pitäisi löytää.

    vai että moottoripyörille jotain erivapauksia?
    Eikö luulis liikkeelle lähtiessä jo sytyttävän, että siellä ajetaan rajoitusten mukaan.

    Äänestä

Mee jo kauppaa ostaa oma pyörä ettei tarvi kateellisena valittaa. Pääset sit iteki kiihyttelee ja keulittelee.

PS: se 200km/h on mopolle sama ku autolle 50km/h

Äänestä

Itse olen ajellu moottoripyörillä jotain 20 vuotta ja voin sanoa että aika perhanan vaikee on nykyaikasella prätkällä noita rajotuksia noudattaa. Kiihdytykset vaan tuntuu niin perhanan hyviltä kun on tarpeeks tehoo. Ja keulapystyssä ajaminen on aivan älyttömän hauskaa ja saa aina suun leveään hymyyn.
Nyt vaan on käyny vanhemmite niin että on alkanu vähä hävettää toi älytön kaahaminen (vaikka sairaan hauskaa onkin) joten myin katuprätkän pois ja ostin monttu koneen tilalle (saa kaahata ilman että hävettää) niin ei tarvii koko aikaa liikenteen seassa kaahailla.
Käyn edelleen ajeleen tuttujen pyörillä ehkä pari kertaa kuussa myös kadulla mut se vaan on niin että korkeintaan kilsan voi ajella nätisti ja sit on vaan pakko antaa vähä hanaa.

Äänestä
  • meikäläiset saa taas keräillä irtonaisia raajoja ja kallon kappaleita asfaltilta!? Aivon jämät huuhdellaan, ellei sitten ole pussiin kerättävää kokoa jäljellä.

    Äänestä

  • ja sitten kirjoitti:

    meikäläiset saa taas keräillä irtonaisia raajoja ja kallon kappaleita asfaltilta!? Aivon jämät huuhdellaan, ellei sitten ole pussiin kerättävää kokoa jäljellä.

    vastaantulevaan rekkaan...?

    Äänestä

  • IDO59 kirjoitti:

    vastaantulevaan rekkaan...?

    niitäkin on joutunut siivoamaan.

    Äänestä

  • IDO59 kirjoitti:

    vastaantulevaan rekkaan...?

    vielä kirjoittelen - kaikki ei siihen pysty.

    Äänestä

vuodatusta?Siis onks sulta jotain pois sitte?En mä ainakaan jaksas kytätä mitä sä nysväät ja kaiveletsä ajaessas vaik nenääs tai jos sun tavis junttiautos ei tarjoo sulle ajamisen nautintoa tai jotain... vittu kaikki ajas eco-mopoautoilla jos kiihtyvyys ei tuottas naatintoa!Meinaatsä olla vielä pitkään elämän sivustaseuraaja?Meet nyt heti mopokauppaan,lääkäri määrää!

Äänestä
  • jos mikä. Itke vaan, se helpottaa - psykiatri määrää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sivusta seurannut kirjoitti:

Lähes tulkoon alna kun näkee M-pyörän ja seuraa sen menoa jonkin aikaa niin tapahtuu kaksi asiaa. Joko Helvetinmoinen kiihdytys ainakin tuplanopeuteen tai sitten keuliminen. Seuratkaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu