Miksi ihmeessä Lordikaartin omat naamat eivät kestä ihailijoiden julkista imartelua ???
Kun jokainen ihminen on oman näköisensä, ja laulaa (raakkuu) äänellänsä. Niin miksi ihmeessä pitää paeta naamioiden taakse???
Onko toiminta faneja kohtaan moraalisesti oikein??
Miksi oma naama ei kestä julkisuutta?
9
407
Vastaukset
- onkaise
Hän on niin ruma
- puhut?
Meikki sulla voisi auttaa?
- Millamagia
Lordi on HAHMO niinkuin joku Salkkareitten Ullakin. Monet luulevat näyttelijöitäkin samaksi kuin heidän hahmonsa ovat, aivan järjetöntä.
Anyway, Lordilla nyt on (oli) se mahdollisuus ettei omaa naamaa tarvitse näyttää ja pitäisi olla iisimpää erottaa ns. työ-minä.
Mr Lordi ja muutkin bändin jäsenet ovat tehneet tosi kovaa duunia päästäkseen tähän missä nyt ovat, olisi oikeus ja kohtuus antaa heille mahdollisuus olla ihan omia itsiään silloin kun se hetki vapaata on.
Mutta toisin kävi, vaikka sun millä perusteella yritetään nyt sitten vakuuttaa että naama muka pitää näyttää.
Tämä on nyt vaan sitä - kun mikään ei riitä- juttua. Kaikki on reviteltävä esille.- eikös sit
kukaan muu julkkis ole raatanut sen eteen missä he ovat nyt??!!! Ei tuo lordi ainoa suomessa ole!!! mieti nyt vähän. samanlailla muitakin, jotka ovat raataneet sen eteen mitä tekevät, riepotellaan julkisuudessa. Eli mikä tekee lordista niiiin erikoisen?
- jane_*
Eikö se ymmärrys näillä riitä tajuamaan, että kyse on nimenomaan hahmosta. Nyt kun Putaansuun kasvot ovat olleet esillä, niin alitajunta tekee tehtävänsä ja nyt ajattelee ainakin alitajuntaisesti eritavalla Lordista. PERKELEEN SEISKA JA MUUT SONTIAISET eli tilaajat!
- paljastukin ihminen
jane_* kirjoitti:
Eikö se ymmärrys näillä riitä tajuamaan, että kyse on nimenomaan hahmosta. Nyt kun Putaansuun kasvot ovat olleet esillä, niin alitajunta tekee tehtävänsä ja nyt ajattelee ainakin alitajuntaisesti eritavalla Lordista. PERKELEEN SEISKA JA MUUT SONTIAISET eli tilaajat!
Nii on se niin väärin osalle Suomalaisten mielestä, kun maskin takaa paljastukin ihan oikee ihminen. Niin mielellään tais Suomalaiset oottaa itse perkelettä.
Voi hyvä tavaton.. Imago särky voi, voi...
- kummastelua
Haha, >> "Onko toiminta faneja kohtaan moraalisesti oikein??"
Jaa, niitä fanejako kohtaan, jotka ovat bändiä kannattaneet/kunnioittneet jo vuosikausia ilman mitään moraalisia vaikeuksia? Niin ja KISS menestyi aivan vastaavanlaisella konseptilla ihan hyvin - ilman moraalisia vaikeuksia. Luulen, että suurin osa kannattajista on enemmän kuin hyvillään siitä, että bändillä on piilotetut pärstät... Sehän vain luo magiaa heidän ympärilleen. - Lapinjätkä-50V
Joulupukin, sen ihan oikean, joka asustaa täällä napapiirillä?
Joulupukin faneja ovat lapset. Olisiko oikein heitä kohtaan, jos Joulupukki heittäisi maskinsa pois? - Minämi
Hyvä ei ku! Toivottavsti ymmärrät sen tosiasian että pelkästään tässä kohussa ei ole kyse siitä että kaikki nyt sai tietää minkä näköinen lordi oikesti on, vaan se että hänen kunniaa ja yksityisyyttä on pahasti loukattu.. Mun mielestä ainaki se oli vain hyvä että ne oli aina maskien takana (piilossa) niinkuin sanoit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä3244243Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1352385Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575822026- 1411521
Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!401028Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein136986- 26967
- 77959
Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!337901Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei8877