Missä Kouvolassa käy fiksut ja tyylikkäät?
Mikä paras baari Kouvolassa?...
38
5976
Vastaukset
- Mulli
eli Ravintola Mulligans on hothottia tällä hetkellä, siellä käy fiksut, tyylikkäät ja kaikki jotka ei tunne itseään pintaliitäkjiksi... ;)
- Mulli on
Mulligans
Vanhan tavaran kierrätyskeskus.
Viikonloppuisin tarjolla hyvin riippunutta lihaa
RUNSAIN MITOIN. - baariton
Mulli on kirjoitti:
Mulligans
Vanhan tavaran kierrätyskeskus.
Viikonloppuisin tarjolla hyvin riippunutta lihaa
RUNSAIN MITOIN....kaikkien epätoivoisten kokoontumisajot on siellä...
- kansainvälinen...?
Mulli on kirjoitti:
Mulligans
Vanhan tavaran kierrätyskeskus.
Viikonloppuisin tarjolla hyvin riippunutta lihaa
RUNSAIN MITOIN.hehheh...
- Kymijokilainen
Kouvolan seudun paras kuppila oli MINUN mielestäni entinen Ravintola Koria eli Mummon baari...mut mulla onkin vähän kieroutunut maku...siellä oli upea henkilökunta, nättejä tyttöjä niin äiti kuin tyttäretkin...terveisiä vaan heille...
- helluksi
paikka korialla on ehdottomasti KUJAKOLLI !!!!!
Jossa mukava omistaja ja henkilökunta!!! - palvele
enää äiti ja tyttäret Mummossa...Woima se on mikä nykyään jyllää..Woima/Kolli saman omistajan paikkoja.
- Kunnon ku...ää
helluksi kirjoitti:
paikka korialla on ehdottomasti KUJAKOLLI !!!!!
Jossa mukava omistaja ja henkilökunta!!!Eihän se Taskinen osaa muuta kun puhuu muista baareista paskaa ja hakee sil keinol asiakkait!!!!!!! Et repikääpä siint!!
- tietää.
Fiksut ja tyylikkäät MENEVÄT HESAAN JUNTTILAA KARKUUN!
- krapuloissaan
takaisin. Onko järkeä? Ja muuten viestisi on roskaa, korkeintaan Lahteen asti menevät.
- Minä
HESAAN asti menevät??
Ei kuiteskaan Helsinkiin?
Naurettava pelle sä oot, ei täältä kukaan lähde HESAA iltaa viettämään, ajattele nyt itsekkin... - edellinen.
Minä kirjoitti:
HESAAN asti menevät??
Ei kuiteskaan Helsinkiin?
Naurettava pelle sä oot, ei täältä kukaan lähde HESAA iltaa viettämään, ajattele nyt itsekkin...No ei oo mun vika, jos sulla ei oo suhteita (siis ystävyyssuhteita) Hesassa, että voisit mennä kaverin kanssa sinne iltaa viettämään.
Itsellä onneksi on.:) - Cucci
edellinen. kirjoitti:
No ei oo mun vika, jos sulla ei oo suhteita (siis ystävyyssuhteita) Hesassa, että voisit mennä kaverin kanssa sinne iltaa viettämään.
Itsellä onneksi on.:)Ja niillä ystävyys suhteillako nyt makeilet?? Helsinkiin voi kyllä mennä iltaa viettämään ihan omalla porukallakin,ja katsos voihan aina ottaa hotellista huoneen jossa yöpyä.. Ei tarvitse välttämättä olla "Hesassa ystäviä".. ;)
- edellinen.
Cucci kirjoitti:
Ja niillä ystävyys suhteillako nyt makeilet?? Helsinkiin voi kyllä mennä iltaa viettämään ihan omalla porukallakin,ja katsos voihan aina ottaa hotellista huoneen jossa yöpyä.. Ei tarvitse välttämättä olla "Hesassa ystäviä".. ;)
Ota pois vaan hotelli, en todellakaan ole sitä estämässä.
"Makeilen" ystävyyssuhteillani? Mahdat olla ääliö! - Cucci
edellinen. kirjoitti:
Ota pois vaan hotelli, en todellakaan ole sitä estämässä.
"Makeilen" ystävyyssuhteillani? Mahdat olla ääliö!Otan kyllä jos tarve vaatii.. Sinun tekstistäsi sai juuri sen kuvan että "olen 18v. ja mulla on ystäviä hesassa,lällällläääää".. Mutta kukin tyylillään.. Ihanko vielä ääliö, hohhoijjaa..
- kesä-hanna
Stadiin tietysti bilettämään kunnolla ja kohta kantelen muuttolaatikoita myös sinne suunnalle. Kouvola on ahdistavan pieni paikka...
- (8*)
Kyllähän diiva tai tuonela on parhaat! Ainakin minun mielestä!
- Baari-joe
Kaisa tai Rytmi-katti esim.
- JEPS
Rytmi-Katti
- kauan vielä
JEPS kirjoitti:
Rytmi-Katti
saapi nähdä miten käy
- Lopettaako?
kauan vielä kirjoitti:
saapi nähdä miten käy
Mitä tuolla tarkoitat? Loppuuko toiminta?
- Semiliitäjä?
Lopettaako? kirjoitti:
Mitä tuolla tarkoitat? Loppuuko toiminta?
Mitä te noilla pintaliitäjillä tarkotatte? Mitkä on kriteerit että pääsee sellaseks?
- näin_
Semiliitäjä? kirjoitti:
Mitä te noilla pintaliitäjillä tarkotatte? Mitkä on kriteerit että pääsee sellaseks?
Kouvolassa pintaliitäjä tarkoittaa ihmistä jolla ei ole lippahattua päässä, ostaa vaatteita jotka ovat olleet viimeisen 10 vuoden aikana muotia, eikä pintaliitäjällä ole paita tiukasti housuissa. Pintaliitäjä menee myös selvin päin tai erittäin humaltuneena baarissa tanssimaan. Siinä on jo selvä pintaliitäjä siellä päin.... Olen myös kuullut etteivät pintaliitäjät tuijottele suu ammollaan kaikkia tuntematton näköisiä ihmisiä, mutta tätä en mistään kyennyt varmistamaan.
- Joonas Kettunen
kauan vielä kirjoitti:
saapi nähdä miten käy
Ko. paikalla on ollut samalla linjalla oleva ravintola kaiketi 70 luvun alusta asti eli kyseessä yksi vanhimmista ravintoloista, ei se voi hävitä mihinkään eikä loppua. Vaikka omistaja joskus vaihtuisikin niin ei paikan linja voi paljoa muuttua.
- tumpelo....87
Mulligans paras paikka. pillu homehtunutta löysää...tärkeintä varma saanti!!=)
- t.umpelokulli
Löysyys se taitaa olla kuitenkin sinun taidoistasi ja kikkelisi ympärysmitasta lähtöisin.
- seura.on.varma
Pussikaljaa salesta ja veikko talven puistoon, alkumatka on ylämäkeä mutta sitten helpottaa!
- tumpelo....87
saako sieltä pillua???=)
- tuppikikuli
baarissa juodaan viinaa, pilluhommat hoidetaan teillä silloin kun sinä raasu olet töissä.
- tumpelo..87
sinä et ole mamman poika edes pillua nähnyt!!=) ehkä äitisi römpsää olet nuollut....=)
- AntakeeTuolle
Taidat tumpelo olla homopoika joka ottaa ensimmäisiä haparoivia askeleita kohti heteromaailmaa. Pilluva tekisi mieli, vaan kun eivät ole antaneet. Siitä puhe mistä puute!
- tumpelo..87
noniin nyhverö....tules valkealaan niin saat nyrkistä koristetta naamaan!!=) jos uskallat paskahousu.....
- Äläolisikade
tumpelo..87 kirjoitti:
sinä et ole mamman poika edes pillua nähnyt!!=) ehkä äitisi römpsää olet nuollut....=)
Pikkuveikkapuoliko se siinä? <3
- tumpelo....87
mitä ukko sekoilee?? onko pillun puute laittanut sekaisin!!=)
- Namnami
tumpelo....87 kirjoitti:
mitä ukko sekoilee?? onko pillun puute laittanut sekaisin!!=)
Sitä että tarkotit varmaa sanoa äitipuolesi, eli sun äitis pimpsaa nuolen kyllä. Nössö!!!
- tumpelo....87
mikäs pervo se sinä itse olet?? oman äitin pillua nuolet.......sairasta!! nyt äkkiä hoitoon ja jätä tosi mies rauhaan!!=)
- djfjfewuwddj
Ei Kouvolassa ole fiksuja tai tyylikkäitä ihmisiä. Kaikki ovat lähteneet ihmisten ilmoille.
- Käypä
Kaikki käy siinä baarissa missä risu-ukkokin ja muutkin potuntervaajat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26216772Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235403- 1152555
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152026Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361753Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111983- 59947
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto28857Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?43853