Lopettakaa mielenosoittaminen

kyllästynyt

Tämä koko homma on mennyt ihan liian pitkälle, kohta joku ulkomainen taho kirjoittaa että suomalaiset käyttäytyvät ihan kuin muslimit. Seiskalla on oikeus näyttää Putaansuun kuva ja jos tämä on suurin loukkaus mitä joku voi kuvitella niin sanon vain että hankkikaa elämä. Allekirjoittakaa adressi lehdistönvapauden puolesta: http://www.adressit.com/lehdistovapaus

7

329

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lompakolla

      Loppu paskajournalismille. älä sotke sananvapautta tähän. me emme halua seiskaa enää. usko pois.

    • ulkomaisista

      tahoista välitetään. psk:mainen temppu seiskalta ja maksaa rahaa.

    • ips

      uskotko

    • j-u-r-p-o

      Putaansuu on pelkkä mulkku! Kestäisi julkisuutensa niinkuin mies eikä piileskelisi jossain loukossa.

      Suomi on vapaa maa tai ainakin sen pitäisi olla. Ei kukaan saa kieltää jonkun kuvan julkaisua, vaikka siinä sitten olisi oma pärstä.

    • ja...

      Hong Kongissa on laki, jonka mukaan nainen saa tappaa pettäneen miehensä jos pystyy tekemään sen paljain käsin --- sen sijaan naisen jonka kanssa mies on pettänyt saa tappaa millä keinolla tahansa.

      Onkohan vähän tyhmää olettaa että mitä tahansa medialla on lain mukaan oikeus tehdä on vääjäämättä myös moraalisestikin oikein.

    • on markkinat

      Kyllä Suomessa mielenosoittaminen on kärpäsen paska, ootkos ollenkaan seurannu muun läntisen maailman tapahtumia? Mielenosoitus on osa demokratiaa, ole hyvä ja muuta Kiinaan, jos ei miellytä sananvapaus.

      Vaikka ihminen esiintyy työkseen, ei sen tule tarkoittaa, että hän on automaattisasti yleistä omaisuutta. Jos kirjoitat kirjan, on sinullakin oikeus elää toisin kuin kirjasi päähenkilö.

      Tietenkään reaktiossa ei ole kyse nimenomaan siitä, että jonkun kuva on jossain, vaan siitä, että monet alkavat olla kyllästyneitä median ylimielisyyteen, joka tosin Suomessa vielä lievää. Mutta sitä parempi, että jo nyt.

      Lehdistönvapaus on aivan eri asia, sen suhteen Suomessa ei ole mitään ongelmaa.

      Tule ulos metsästä ja ajattele asioita vähän laajemmin.

      • kyllästynyt

        mutta jos vaikka osoittaisitte mieltänne jonkun oikeasti täkeän asian tähden: rasismia vastaan, perheväkivaltaa vastaan, luonnonsuojelun puolesta... siinä vaiheessa kun suomalaisia eniten haittaa se että jonkun julkkiksen naama on lehdessä, pitää todella tarkasti miettiä mikä tässä yhteiskunnassa on olennaista ja mikä ei. Se että kukaan tuhlaa aikaa seiskaa boikotoimalla tarkoittaa ettei kyseisellä ihmisellä ole elämää. Ja jos mikään tässä asiassa tänä iltana viittaa väkivaltaan iloiseksi tarkoitetussa kansanjuhlassa niin täytyy kyseenalaistaa suomalaisten moraali, jos tämän asian haluavat viedä astetta korkeammalle tasolle.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      262
      16720
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      23
      5387
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      115
      2548
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      15
      2019
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      336
      1751
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      978
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      944
    8. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      28
      850
    9. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      43
      848
    Aihe