vanhasen viittomakieli

Vanhanen taitaa olla oikein viittomien taitaja. Vapaamuurareillahan on omat käsimerkkinsä. Näämmekö kenties seuraavaksi hänen näyttävän keskisormea. Onhan se tietysti ymmärrettävää, kun änkytysvika on niinkin paha.
178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

kädet paljastaa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vapaamuurarien kirjoitti:

Vanhanen taitaa olla oikein viittomien taitaja. Vapaamuurareillahan on omat käsimerkkinsä. Näämmekö kenties seuraavaksi hänen näyttävän keskisormea. Onhan se tietysti ymmärrettävää, kun änkytysvika on niinkin paha.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu