Ei oo Lordi kepulainen

m.o.t.

Mtv 3:n haastattelijalle just äsken mr. lordi eli Tomi Putaansuu sanoi: "Multa on ihan turha kyselä mitään politiikasta, mie onn vaan rokkijätkä".

Hän sanoi kannattavansa ihmisten tasa-arvoisuutta ja vastustavansa ihmisten syrjimistä värin, kansallisuuden tai muiden seikkojen perusteella.

Kuulostavatko mr. lordin arvot kepulaisilta? Eivät ainakaan täällä nähdyn perusteella, vaan ihan päinvastaisilta.

3

127

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kepulainen

      Keskusta on ainoana puolueena vaatinut ihmisten tasa-arvoisuutta asuinpaikasta riippumatta. Niin lappilainen Lordikin tuossa sanomassaan.

      Lordin keskustalaistausta on näemmä saanut monet, erityisesti kokoomuslaiset kirjoittelijat raivoihinsa. Ilmeisesti pelätään, että Matti Vanhanen jo pyysi Lordin ehdokkaaksi kevään eduskuntavaaleihin.

      Ei pitäisi ottaa asiaa niin vakavasti. Useimmista keskustalaiskotienkaan kasvateista ei aikuisina tule poliittisia kommentteja laukovia automaatteja. Eivätkä ryhdy koskaan ehdokkaaksi vaaleissa.

      • Otsikossa huomio

        Keris enemmän tasa-arvoinen kuin muut. Muut kuin kepulaiset arvottomia. Hallelujah!


    • Suski & Heinis

      Demarit hädissään. Marssipäivänä oli niin rauhallista ja sivistynyttä keskustelua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      94
      4293
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3233
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2350
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1358
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      969
    6. 141
      948
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      904
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      842
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      786
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      780
    Aihe