Ei mikään bändi voi täyttää tuollaisia

odotuksia

Ei mikään bändi voi täyttää tuollaisia odotuksia mitä Lordiin oli asetettu ennen keikkaa. Yleisö odotti että vähintäänkin taivas repeää tai muuta vastaavaa tapahtuu, kun suuri ja mahtava Lordi esiintyy. Kuitenkin Lordikin on vain musiikkia.

Niinkuin George Lucas sanoi ennen Star Wars-Pimeä uhka elokuvan ilmestymistä 90-luvun lopulla, että mikään elokuva ei voi täyttää niitä odotuksia mitä tähän elokuvaan on asetettu. Ja niin myös kävi. Kaikki pettyivät, sekä fanit että muut. Syy: Odotukset oli asetettu liian korkealle.

Lordin show oli pettymys. Heidän olisi pitänyt aloittaa ehdottomasti show Hard rock Hallelujalla, jotta yleisö olisi lämmennyt, sen jälkeen vetää muutama muu biisi ja lopuksi uudestaan HRH. Uskon että silloin yleisö olisi ollut tyytyväinen.

5

416

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei muuta!

      :-)

      • paras reiska

        ja suosio pienen hiipumisen jälkeen on nousemassa tappiin.
        revi siitä


      • eipä muuta - enää!

        Olet täysin väärässä. Lordi on yhden biisin bändi - ja sen biisin aika oli jo!!


    • Rille

      "Heidän olisi pitänyt aloittaa ehdottomasti show Hard rock Hallelujalla, jotta yleisö olisi lämmennyt, sen jälkeen vetää muutama muu biisi ja lopuksi uudestaan HRH. Uskon että silloin yleisö olisi ollut tyytyväinen. "

      -Täysin samaa mieltä

    • Lordifani

      Lordi ei ole yhden levyn bändi. Heiltä on ilmestynyt jo 5 levyä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      370
      2025
    2. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      75
      1326
    3. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1310
    4. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      136
      1193
    5. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      85
      1077
    6. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      90
      946
    7. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      880
    8. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      120
      877
    9. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      48
      808
    10. Sitä saattaa vähän hölmöillä

      rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.
      Ikävä
      60
      760
    Aihe