Olvi joutaa pannaan

Lordia, mikä on vain yksi pieni tähdenlento musiikkitaivaalla.

Jos Olvi lakkaa mainostamasta lehdessä, lordin takia, niin aletaan boikotoimaan Olvin olutta. Jätetään Olvi vain lordille ja sen hurahtaneille faneille. Aletaan juomaan vaikka Karjalaa tai Koff:ia. Jos Olvi leimautuu Lordiin, niin kyllä se huonontaa varmasti sen oluen makuakin.

Ainoastaan hirviöt voivat juoda Olvin olutta.
8342
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Mielummin ne 200 000 Lordin tukijaa kun teidät 4 koffin juojaa...juu, hyvä protesti sulta,on on..

Äänestä
  • No kun niistä 200 000:sta 199 000 on alaikäisiä, niin eiköhän boikotti kuitenkin purisi. Hehee.

    Äänestä

saa edes oluita juoda.

Äänestä
  • Minunpuolestani Olvi saa kyllä menestyäkin,, mutta tämä saattaa olla hieman liian ahdas markkinarako yrittää myyntiä nousuun pelkän lordin avulla.

    Ehdotinkin olvin boikottia vain sen takia, että se ymmärtäisi, että ei pidä mennä julkisesti tukemaan näin tulenarkaa ilmiötä. Siinä voi perskarvat palaa.

    Ps. Olen saanut juoda laillisesti olutta jo useamman vuoden. (38)

    Äänestä

Olvi lakkaa mainostamasta sen tähden, että kuluttajien mielipide on niin voimakas. Olvia tuskin kiinnostaa pätkääkään lordin merkitys (kyseessä voisi olla mikä tahansa muu asia), mutta kun saatiin näin helvetin hyvä vastalause aikaan, tuotti se myös tuloksia.

Totuus on, että olvi pelkää myyntinsä romahtavan ja ellei sinulla sitä vastaan ole mitään, vaikuttaa koko boikotointi-ideasi hölynpölyltä. Hyvä kuitenkin vielä mainita, että henkilökohtaisesti minulle on se ja sama, mitä ainetta kitusiisi työnnät, oli se sitten tärpättiä tai olutta.

Äänestä

Olvi on tällä hetkellä ainoa suomessa toimiva panimo jonka olut edes maistuu oluelle.

Mene vain litkimään niitä sokeriliemiä joita oluiksi mainostetaan.

Äänestä
  • Eihän sitä tiedä vaikka Olvi alkaisi valmistamaan meille Lordi-olutta! Onhan niitä ollut LC, Linda- ym. juomia.
    Juu ja ikäni on yli 30....

    Äänestä

??????????????

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jos tukee näkyvästi kirjoitti:

Lordia, mikä on vain yksi pieni tähdenlento musiikkitaivaalla.

Jos Olvi lakkaa mainostamasta lehdessä, lordin takia, niin aletaan boikotoimaan Olvin olutta. Jätetään Olvi vain lordille ja sen hurahtaneille faneille. Aletaan juomaan vaikka Karjalaa tai Koff:ia. Jos Olvi leimautuu Lordiin, niin kyllä se huonontaa varmasti sen oluen makuakin.

Ainoastaan hirviöt voivat juoda Olvin olutta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu