Mikä se merkki sitten on?

Siis jos se ei ole nk. satanistimerkki/pirunsarvet/tms. pedon ylistys, kuten "peace" jne...

Mikä on tämä merkki, jota viljellään kahdella eri tavalla. Kämmen eteenpäin kolmella sormella ja kämmenselkä edellä vain "sarvet" pystyssä.

Selittäkää fanit, kiitos.
3203
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Lordi sanoo niin kaikille amerikkalaisille kuuroille, että I LOVE YOU!

Kaikenvaralta. Katsomossa voij oskus olla amerikkalainen kuuro.

Äänestä
  • Tämä on siis arka paikka? Vai miksi kukaan ei vastaa?

    Äänestä

Näin kerrottiin Seuran erikoisnumerossa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


--- kirjoitti:

Siis jos se ei ole nk. satanistimerkki/pirunsarvet/tms. pedon ylistys, kuten "peace" jne...

Mikä on tämä merkki, jota viljellään kahdella eri tavalla. Kämmen eteenpäin kolmella sormella ja kämmenselkä edellä vain "sarvet" pystyssä.

Selittäkää fanit, kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu