Antakaa vinkkejä, minne mennä Juhannuksena! Mökkijuhannus ei oikein iske, mutta joku hyvä lomakylä voisi olla ihan jees. Meitä on siis kaveriporukka, n. 25-35-vuotiaita miehiä ja naisia. Eli teinifestareille ollaan liian vanhoja... Kiva olis kuunnella hyvää musiikkia jossain tms. Vinkatkaa! Ollaan täältä Etelä-Suomen läänistä päin.
MINNE JUHANNUKSENA
9
12492
Vastaukset
- juhlijat
Just mietittiin kavereiden kanssa samaa. Ollaan myöskin kolmekymppisiä ja jotain mukavaa leirintäaluetta ajateltiin. Sellaista, jossa oman ikäistä porukkaa ja hyvä meno. Ja mielellään Etelä-Suomesta. Pariin ok oloiseen paikkaan soittelin, mutta kuulemma enemmän eläkeläisille suunnattu nuo paikat. Teinifestarit ei myöskään iske. Eli, jos te tai joku muu tietää hyvän leirintäalueen, niin kertokaa ihmiseessä meillekin...
- stigu&lefa
Ihan samaa mietitää täälläkin niin maan prkleesti ja tasaseen. Ilmoittakaa tosiaan jos joku hyvä leirintäalue löytyy niin mekin pistämme teltat sinne pystyyn:)
- täällä..
stigu&lefa kirjoitti:
Ihan samaa mietitää täälläkin niin maan prkleesti ja tasaseen. Ilmoittakaa tosiaan jos joku hyvä leirintäalue löytyy niin mekin pistämme teltat sinne pystyyn:)
sama ongelma... festareille ei viitsistä lähteä, vaikka kaveri piiristtä ei lapsia olekkaan tms..mökki ois kiva, mutta maksavat maltaita, kuka maksaa vkl:sta 1000€..huh huh..
eilen bongasin rastilan cambing alueen netistä..se on vuosaaressa, helsingissä ja vaikutti hinnoiltaaj ja tarjonnaltaa kivalta paikalta meren rannassa..
yksi vaihtoehto olisi lähteä grilli kamoineen jonnekkin ulos.. suomenlinnan, missä oltiin viime vuonna, sielä porukkaa onkin ja vaikka laivalla sinne pitää mennäkkin, kulkuyhteydet on sutjakkaat..
linnanmäki ja terassikierros on hätä varana..
yhtenä jussina lähdettiin tallinnaan, mentiin nopeella botskilla sinne, oltiin hotellissa yö ja palttiin seuraavan pv:nä..
mitäs niitä muita juttuja voisi ollakkin...??
- jepulis
Meillä kaveriporukalla sama probleema, ja ajattelimme osallistua tänne http://www.emmasti.pp.fi/page12.html
Ainakin keskustelupalstan perusteella vaikuttaisi olevan oman ikäluokan jengiä tulossa (25-30v). Eihän tuo nyt mikään Roskilde ole, mutta pienissä tapahtumissa on helpolla ne parhaat bileet :) - Tero
Tammisaaren leirintäalueella kaikki mielellään yli 24 vuotiaat!! Sinne lähtee meidän porukka telttailemaan ja nauttimaan juhannuksesta!!
- pimpelipompeli
Tammisaaressa on K 30 juhannuksena! Ja siksi mekin ollaan sinne menossa lasten kanssa ja muiden perheiden!
- Kolmekymppiset
Kiitoksia kaikille vastauksista! mennään lomakylään Puumalaan. Mukavaa Juhannusta kaikille!
- nus
Sama homma, Turkkuseen ei haluta jäädä ja Sedun festarit ei nappaa tällä hetkellä, ollaan 23-27 v porukkaa ja telttailemaan kai lähdetään, mut minne???
http://www.oolrait.fi/
http://www.oolrait.fi/
http://www.tommolansalmicamping.com/
http://www.emmasti.pp.fi/page12.html
- vm-76
Ollaan oltu Hangossa parina juhannuksena ja meno on ollut hyvä, vaikka ei olekaan mitään festareita. Paikalla paljon mökkiläisiä eikä mitään teinimeininkiä. Hangon sivujen kautta löytyy vielä tietoa majoituksista. Suosittelen!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin
Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t535500Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo933399Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..
Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel453289Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"
Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L762467SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa
SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral552349Nepotismi jytkyttää porvaristossa
Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi751877Persut palkkaavat verorahoilla
avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei2991695Ville Rajainmäki, 25, omaishoitaja
Hän on 65 eläkeikääntyneen avustajana 24/7 Kerrankin omaishoitajaa arvostetaan ja maksetaan asiaankuuluvaa, 3000€, pal221066Anteeksi T
Aamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa71066Kuinka kauan
Olet tuntenut kaivattusi oletko edes jutellut hänen kanssaan Tietääkö että kaipaat häntä63933